Rozpoznanie w Polsce importu usług nabywanych od niemieckich kontrahentów, uprawnienie do odliczenia podatku naliczonego na fakturach otrzymywanych od polskich usługodawców oraz rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów z tytułu sprzedaży towarów do niemieckich kontrahentów.
Wniosek w zakresie uznania opisanej darowizny urządzeń za dostawę towarów stanowiącą eksport opodatkowany stawką podatku 0%,
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% właściwej dla usług stanowiących część usług transportu międzynarodowego oraz prawa do odliczenia podatku w przypadku nabywania usług opodatkowanych stawką w wysokości 23%
Transakcje zawarte przez Wnioskodawcę z Firmą w ramach transakcji łańcuchowej stanowią dostawy krajowe, a nie WDT.
Sprzedaż realizowana przez Spółkę na rzecz klientów indywidualnych nie podlega opodatkowaniu VAT w Polsce.
Prawo Spółki do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów; brak obowiązku wykazania transakcji w deklaracji VAT-UE jako transakcji trójstronnej.
uznania Spółki w opisanych we wniosku transakcjach za pierwszy podmiot w wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, który powinien wykazywać WDT i nie powinien stosować w JPK_V7 specjalnego oznaczenia „TT-WNT”
Zastosowanie w każdym z przedstawionych wariantów, stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0% dla eksportu towarów, na podstawie posiadanych dokumentów dotyczących wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej.
Braku możliwości rozpoznania transakcji nabycia towarów od firmy z Czech w przypadku dokonania importu na terenie Niemiec jako transakcji trójstronnej uproszczonej oraz braku obowiązku rozliczenia podatku VAT i wykazania jej w deklaracji JPK_V7M, braku obowiązku rozliczenia podatku VAT od sprzedaży towarów do firmy z Francji w przypadku dokonania importu na terenie Niemiec i wykazania jej w deklaracji
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w ramach transakcji łańcuchowej oraz w ramach transakcji trójstronnej, do której ma zastosowanie procedura uproszczona; prawo do zastosowania stawki VAT 0% dla WDT.
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w ramach transakcji trójstronnej i opodatkowanie 0% stawką VAT na podstawie posiadanych dokumentów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikających z faktur wystawionych przez C dokumentujących dostawę towarów; w zakresie uznania dostawy towarów realizowanej przez Wnioskodawcę w Schemacie 1 za dostawę krajową opodatkowaną stawką podatku w wysokości 23%; w zakresie uznania dostawy towarów realizowanej przez Wnioskodawcę w Schemacie 2 za dostawę ruchomą
VAT - w zakresie uznania transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną, wymaganej dokumentacji potwierdzającej wywóz towarów z terytorium Polski i prawa do zastosowania stawki 0%.
Skoro Wnioskodawca w stosunku do danej transakcji będzie w posiadaniu dokumentów w postaci: pisemnych umów z Nabywcą (kontraktów); zamówień od Nabywcy na towar będący przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towaru; upoważnienia wystawionego przez Nabywcę towaru dla Spółki, upoważniającego kierowców wybranej przez Nabywcę firmy transportowej do odbioru od Wnioskodawcy towarów; pisemnych oświadczeń
w zakresie uznania transakcji za trójstronną i sposobu jej rozliczenia
Uznanie przedmiotowych transakcji za wewnątrzwspólnotowe transakcje trójstronne, do których ma zastosowanie procedura uproszczona określona w art. 135 ustawy oraz rozpoznanie przez Wnioskodawcę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
W zakresie uznania transakcji dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej za dostawę ruchomą stanowiącą eksport lub wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i ustalenia kryterium do określenia Wnioskodawcy jako podmiotu transportującego, prawa do zastosowania 0% stawki podatku VAT do przedmiotowej dostawy oraz możliwości zastosowania procedury uproszczonej w wewnątrzwspólnotowej
Zastosowanie procedury uproszczonej dla WDT oraz możliwość zastosowania stawki 0%.
Czy Spółka będzie dokonywać wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, o której mowa w art. 13 ust. 1 ustawy o VAT i będzie miała prawo do stosowania stawki 0% w przypadku spełnienia warunków wynikających z art. 42 ust. 1 ustawy o VAT?
Czy w przypadku, gdy Towary są bezpośrednio odbierane przez Nabywcę z magazynu Zainteresowanego, przy czym ich transportu dokonuje Nabywca działając na zlecenie, w imieniu i na rzecz Spółki X, dostawa Towarów pomiędzy Spółką Y i Spółką X jest dostawą wewnątrzwspólnotową, o której mowa w art. 13 ustawy o VAT, mogącą korzystać z opodatkowania 0% VAT w Polsce, na podstawie art. 42 ustawy o VAT?
Czy powyższa transakcja jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem dla naszej firmy? Czy nasza firma jest zobowiązana do zapłaty podatku VAT w Polsce z tytułu sprzedaży na terytorium Belgii? 3. Czy wystawiając fakturę bez podatku VAT na kontrahenta hiszpańskiego, sprzedając towar na terenie Belgii, firma postępuje prawidłowo?
140734 Spółka zadała pytanie, czy postępuje prawidłowo i czy w przedmiotowych transakcjach można zastosować procedurę uproszczoną rozliczenia podatku VAT, która polegałaby na tym, że zobowiązany do naliczenia podatku byłby ostatni odbiorca towaru (podatnik niemiecki) z tytułu nabycia towaru od Spółki. Spółka uważa, iż spełni warunki dla uznania, że wewnątrzwspólnotowe nabycie zostało opodatkowane przez
Wnioskujący pyta czy opisaną niżej transakcję można uważać za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną i wystawić faktury ze stawką VAT 0%? Ponadto spółka pyta, czy ma obowiązek uzyskania oficjalnego potwierdzenia, że podatek jest naliczany przez firmę węgierską, czy też zostanie to automatycznie zweryfikowane w unijnym systemie wymiany informacji o VAT?