Uznanie za przychód do opodatkowania zwrotu na podstawie postanowienia kosztów za zniszczone rzeczy.
Brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności na rzecz usługodawców likwidujących szkody w ramach ubezpieczenia assistance.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania z tytułu wypadku w Holandii.
Brak obowiązku korekty podatku od towarów i usług, w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Podatek od towarów i usług dotyczący braku opodatkowania opłaty rezerwacyjnej oraz opłat dodatkowych nakładanych przez Hotel w wyniku rezygnacji z rezerwacji lub dokonanych szkód.
Czy otrzymane od ubezpieczyciela na konto spółki odszkodowanie, będące zwrotem kwoty odpowiadającej wypłaconemu wspólnocie mieszkaniowej odszkodowaniu, stanowi dla spółki przychód podatkowy?
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku naliczonego w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Brak obowiązku korekty odliczonego podatku naliczonego w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Czy w przypadku otrzymanego odszkodowania w związku z wystąpieniem szkody w obiekcie, który ewidencyjnie składa się z wielu środków trwałych, wartość tego odszkodowania będzie podlegała zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do wysokości sumy wszystkich poniesionych przez Wnioskodawcę wydatków na wytworzenie we własnym zakresie oraz zakup środków
Czy wartość netto zlikwidowanego w skutek szkody całkowitej środka trwałego, na który zawarto umowę leasingu operacyjnego w myśl przepisów ustawy o CIT, a który został zaklasyfikowany przez Spółkę zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości jako leasing finansowy, należy uwzględnić w sumie wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą podlegającą opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Ustalenie, czy wartość kanalizacji sanitarnej przekazanej przez Przedsiębiorcę górniczego Spółce do użytkowania w ramach odszkodowania, stanowi dla Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 1 i 3, ust. 4 ustawy o CIT przychód podlegający opodatkowaniu
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wykonanych prac naprawczych oraz rozpoznania przychodu z tytułu otrzymanego odszkodowania.
Koszty uzyskania przychodów (wydatki na naprawę pojazdu oraz na najem pojazdu).
Dotyczy ustalenia, czy dla Spółki kwoty wypłaconego przez (…) zadośćuczynienia i odszkodowania bezpośrednio do poszkodowanego pracownika stanowią przychód do opodatkowania i czy stanowią koszt uzyskania przychodu.
Czy wydatki na pokrycie szkód powstałych w związku z robotami budowlanymi spełniają definicję kosztów uzyskania przychodów, czy wydatki te są wyłączone z kosztów uzyskania przychodów.
Odszkodowanie za szkody w uprawach zaliczyć należy do przychodu z działalności rolniczej, który wyłączony jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
czy do wydatku na pokrycie szkody opisanej w stanie faktycznym znajdzie zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy o PDOP, i czy w konsekwencji wydatek ten będzie mógł zostać uznany za koszt uzyskania przychodów Spółki; - czy kwota odszkodowania wypłacona Wnioskodawcy przez ubezpieczyciela w celu pokrycia tej szkody nie będzie stanowić przychodu do opodatkowania Wnioskodawcy w myśl art. 12 ust. 4
Odszkodowanie otrzymane z OC radcy prawnego wypłacone spółce przez zakład ubezpieczeń za sporządzenie błędnej opinii prawnej stanowi przychód podatkowy wspólnika spółki (z uwzględnieniem zapisów art. 8 ust. 1 ustawy PIT) kwalifikujący się do przychodu z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy PIT uwzględniając zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy PIT.
Uznanie odszkodowania wypłaconego na podstawie decyzji Wojewody (…) z tytułu szkód powstałych na nieruchomościach oraz zmniejszenia ich wartości za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług, o których mowa art. 8 ust. 1 ustawy.