Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia wstecz za lata 2007-2008, z którego zrezygnowano w wyniku oszacowania przychodu przez organ podatkowy.
w sytuacji gdy w transakcjach między Spółką a Bankiem ceny świadczonych usług będą odbiegały od ceny rynkowej, zastosowanie będzie miał art. 32 ust. 1 ustawy o VAT, tj. organ podatkowy będzie uprawniony do określenia obrotu Spółki na podstawie wartości rynkowej, w rozumieniu art. 2 pkt 27 ww. ustawy, pomniejszonej o kwotę podatku, w zastrzeżeniem art. 32 ust. 5 ustawy.
Czy na tle przedstawionego zdarzenia przyszłego, do transakcji zawieranych między Spółką a Bankiem, które będą podmiotami tworzącymi PGK w rozumieniu art. lb ustawy o PDOP, zastosowanie będzie miał art. 32 ust. 1 ustawy o VAT?
Szacowanie podstawy opodatkowania w odniesieniu do podatkowych grup kapitałowych w rozumieniu art. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W przypadku utworzenia podatkowej grupy kapitałowej w podatku dochodowym organy podatkowe nie stosują przepisów o szacowaniu dochodów podmiotów powiązanych. Zasada ta nie ma zastosowania w przypadku rozliczeń VAT dokonywanych między podmiotami powiązanymi. Powiązani ze sobą podatnicy VAT należący do podatkowej grupy kapitałowej mogą się uwolnić od niebezpieczeństwa oszacowania ich obrotów tylko poprzez
1. Jak należy rozliczyć podatek dochodowy za 2008 r. czy według sztuk zadeklarowanych, pobranych czy sprzedanych?2. Czy dostawę kurcząt zaplanowaną na 2009 r., a dostarczoną w grudniu 2008 r., należy doliczyć do ilości sztuk zadeklarowanych na 2008 r.?3. Jak postępować, jeśli zadeklarowana dostawa kurcząt nie dojdzie do skutku, a wyprodukowana ilość będzie znacznie mniejsza od zadeklarowanej?
Czy w odniesieniu do transakcji zawieranych pomiędzy podmiotami tworzącymi PGK w rozumieniu art. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stosuje się przepisy art. 32 ustawy o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2008 r.?
Czy przepis art. 90 ust. 8 ustawy o podatku od towarów i usług dotyczący szacunkowego wyliczenia proporcji, według prognozy uzgodnionej z naczelnikiem urzędu skarbowego dotyczy podatnika, który świadczy usługi i sprzedaje towary opodatkowane.