Czy w związku z dokonanym uproszczeniem struktury kapitałowej („sprzedażą pionową” wewnątrz Grupy Y 100% udziałów w Spółce) oraz nabyciem przez Spółkę ZCP od C, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do rozliczenia straty podatkowej powstałej w latach ubiegłych, a zatem zastosowania nie znajdzie przepis art. 7 ust. 3 pkt 7 Ustawy CIT.
Ujęcie kwoty ze sprzedaży: węgla i prawa użytkowania wieczystego we współczynniku sprzedaży.
Dotyczy ustalenia: - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty ryczałtu od dochodów spółek; - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, a następnie zmiany struktury udziałowców i przeniesienia własności udziałów na osobę prawną, po stronie Wnioskodawcy powstanie
Prawo do skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej obrotów z tytułu świadczenia usług dostawy wody sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 36 oraz symbol PKWiU 37 na podstawie § 2 ust. 1 w związku z poz. 3 i 4 załącznika do ww. rozporządzenia.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z Pojazdami samochodowymi.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „…” przy zastosowaniu preproporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy w zw. z § 3 ust. 2 rozporządzenia oraz proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Uwzględnianie obrotu ze sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych w kalkulacji rzeczywistych wskaźników urzędu obsługującego jednostkę samorządu terytorialnego za rok 2022.
Ujmowanie w kalkulacji prewspółczynnika oraz współczynnika urzędu obsługującego jednostkę samorządu terytorialnego obrotu ze sprzedaży węgla na rzecz mieszkańców.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zastosowania ograniczeń wynikających z art. 16o i art. 16p updop.
1. Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę, inne niż wydatki wynikające z transakcji z opisanych w pytaniach 2 i 3, uwzględniane w rozliczeniu podatkowym Podmiotu z USA na podstawie mechanizmu CTB, będą podlegały wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 16o ust. 1 ustawy o CIT ze względu na fakt ich podwójnego odliczenia w Rzeczpospolitej Polskiej i w USA; 2. Poniesione
Obowiązek sporządzania w postaci elektronicznej struktur logicznych Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz obowiązek sporządzania struktury faktury VAT w taki sposób, że każda pozycja w przypadku wielopozycyjnych faktur sprzedaży będzie sporządzana w osobnym zapisie, w związku z przepisami dotyczącymi tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego.
Dotyczy ustalenia: - czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty tzw. minimalnego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 24ca ustawy o CIT za rok podatkowy 2022, - czy wskaźnik rentowności - decydujący o objęciu opodatkowaniem - należy wyliczyć, biorąc pod uwagę przychody (inne niż z zysków kapitałowych) osiągnięte do 27 stycznia 2022 r. włącznie oraz koszty poniesione do 27 stycznia 2022 r.
Czy Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że jest zwolniony z opodatkowania podatkiem od spółek zwanym dalej minimalnym, o którym mowa w art. 24ca ust. 1, w oparciu o art. 24ca ust. 14 pkt 4 ustawy?
W odniesieniu do wydatków poniesionych w danym roku zastosowanie znajdzie proporcja wyliczona w oparciu o dane za rok poprzedni (tzw. odliczenie wstępne), a po zakończeniu danego roku, tj. w rozliczeniu za pierwszy okres rozliczeniowy następnego roku, odliczony w ten sposób podatek podlega korekcie stosownie do zasad wymienionych w art. 91 ustawy, tj. na podstawie danych rzeczywistych dla zakończonego
w zakresie ustalenia czy. koszty poniesione przez Wnioskodawcę, które są uwzględniane w kalkulacji podatkowej M w oparciu o mechanizm CTB, powinny być wyłączone z kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 16o ustawy o CIT.
sposób wyliczenia proporcji w związku z nabyciem towarów i usług przez Miejską Kuchnię Cateringową
Ustalenie, czy przeniesienie na Wnioskodawcę w wyniku planowanej modyfikacji struktury (podziału spółki zagranicznej) ogółu praw i obowiązków w spółce polskiej posiadanych przez spółkę zagraniczną, będzie podlegało w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Prawo do odliczenia podatku VAT w odniesieniu do części działalności MOSiR jaką jest Pływalnia na podstawie zaproponowanej metody.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych i bieżących związanych z działalnością jednostek organizacyjnych Gminy, w oparciu o proporcje wyliczone dla poszczególnych jednostek organizacyjnych.
w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju
Czy zapłacone przez Wnioskodawcę na rzecz BB odsetki od Pożyczek bądź też odsetki skapitalizowane na wartość Pożyczek na rzecz BB, po dniu dokonania transferu/cesji Wierzytelności wynikających z tych Pożyczek /praw i obowiązków wynikających z umów Pożyczek do BB, nie będą podlegały ograniczeniom wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 Ustawy o CIT?
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego dotyczącego wydatków mieszanych w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, - Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT podejmowanych przez Gminę działań w ramach wykonywania zadań publicznych i nieuwzględniania tych zdarzeń w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, - Nieuwzględniania
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT oraz braku obowiązku stosowania jakiejkolwiek innej, wstępnej lub późniejszej, alokacji podatku naliczonego (klucza podziału, współczynnika, proporcji, etc.) od wydatków mieszanych z wyłączeniem nakładów ponoszonych po dniu 1 stycznia 2011 r. na wytworzenie nieruchomości