Czy środki uzyskane przez A. w postaci środków finansowych uzyskanych na podstawie wniosku o płatność nr (…) skierowany do ARiMR i przeznaczony w całości na realizację celów statutowych A. będzie korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy dochód Fundacji, w części przeznaczonej na darowizny pieniężne przekazane na realizację projektów wskazanych w opisie stanu faktycznego, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o CIT.
Ustalenie zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania dochodu przeznaczonego na pokrycie straty na działalności gospodarczej.
Czy środki pieniężne otrzymane przez Stowarzyszenie tytułem darowizny na rachunek bankowy Stowarzyszenia z przeznaczeniem ich na pokrycie działań naukowych, naukowo-technicznych i oświatowych podejmowanych w ramach działalności statutowej i dla realizacji celów statutowych, stanowiące dochód Stowarzyszenia, korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z podatku CIT, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4
Czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na Nabycie części zakładu pracy Instytut może zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Czy ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na finansowanie działalności sportowej Klubu sportowego, w części w jakiej środki te przeznaczane są przez Klub na organizację zawodów sportowych, realizację szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, uczestnictwo w zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego, sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenie
Czy w obecnym stanie prawnym i faktycznym, tj. przy obecnym brzmieniu Statutu Fundacji i niepełnieniu przez udziałowców będących fundatorami funkcji członków Zarządu Fundacji ani innych funkcji związanych z pobieraniem wynagrodzenia i innych świadczeń, Wnioskodawca spełnia warunek zastosowania opodatkowania ryczałtem, określony w art. 28j ust. 1 pkt 4 updop?
Dotyczy ustalenia, czy ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na finansowanie działalności sportowej Klubu sportowego, w części w jakiej środki te przeznaczane są przez Klub w szczególności na organizowanie zawodów sportowych, realizację szkolenia sportowego, zakupu sprzętu sportowego, uczestnictwo w zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego, sfinansowanie
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży środków trwałych wykorzystywanych w działalności statutowej.
Dotyczy ustalenia: - czy wydatkowanie środków własnych Uczelni na finansowanie projektu będzie podlegało zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w zw. art. 17 ust. 1b, - czy w momencie spłaty poszczególnych rat kredytu i pożyczek otrzymanych na finansowanie projektu (kapitał+odsetki) dokonana spłata podlegała zwolnieniu z opodatkowania podatkiem
W zakresie ustalenia, czy dochód uzyskany z jednorazowej sprzedaży majątku przez Fundację - Jachtu, przeznaczony w całości na cele statutowe Fundacji będzie korzystać ze zwolnienia o którym mowa w przepisie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
1) Czy w obecnym stanie prawnym i faktycznym, tj. przy obecnym brzmieniu Statutu Fundacji i pełnieniu przez udziałowca będącego fundatorem funkcji Prezesa Zarządu Fundacji bez przyznanego prawa do wynagrodzenia, Wnioskodawca spełnia warunek zastosowania opodatkowania ryczałtem, określony w art. 28j ust. 1 pkt 4 u.p.d.o.p.? 2) Czy w przypadku zmiany Statutu Fundacji polegającej na wprowadzeniu do Statutu
Wyłączenie od opodatkowania VAT świadczonych przez Gminę czynności wykonywanych za pośrednictwem Szkół, Przedszkoli i Domu Pomocy Społecznej i tym samym nieuznania Gminy w tym zakresie za podatnika VAT.
Możliwość tworzenia kasy zapomogowo-pożyczkowej przez minimum 10 osób zatrudnionych (np. zleceniobiorców, wykonawców), które zadeklarują przynależność do kasy, powierzenie sprawowania kontroli nad działalnością kas również radzie pracowników i przedstawicielom osób zatrudnionych, wprowadzenie kryteriów dla poręczycieli, uregulowanie zasad przetwarzania danych osobowych czy likwidacji kasy - to najważniejsze
Ustalenie, czy Wnioskodawca jest zwolniony z obowiązku składania do właściwego Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8?
Darowizna pojazdu nie podlega opodatkowaniu, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu pojazdu.
Czy mając na uwadze przedstawione powyżej okoliczności stanu faktycznego, dochody osiągane przez Wnioskodawcę, przeznaczane zgodnie ze statutem na wsparcie realizacji celów statutowych, korzystają w całości ze zwolnienia przedmiotowego od opodatkowania CIT zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 39 ustawy o CIT?
Opodatkowanie świadczonych przez Ośrodek Pomocy Społecznej usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych.
Wyłączenie od opodatkowania VAT świadczonych przez Gminę czynności wykonywanych za pośrednictwem Szkół, Przedszkoli i Domu Pomocy Społecznej, i tym samym nieuznania Gminy w tym zakresie za podatnika VAT.
Możliwość zastosowania zwolnienia zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przez Spółkę.
Obowiązek stosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT oraz możliwości odliczenia podatku na podstawie współczynnika proporcji z art. 90 tej ustawy.
Możliwość odzyskania podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących realizację projektu.
Skoro Wnioskodawca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, który co do zasady obowiązany jest do opodatkowania uzyskanych dochodów podatkiem dochodowym od osób prawnych według zasad wynikających z tej ustawy, to niezależnie od faktu działania w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i