Wątpliwości podatnika dotyczą kwestii, czy charakter świadczonych usług ship management (zarządzanie statkiem) upoważnia Spółkę do zastosowania do tych usług stawki 0 % zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U Nr 54 poz. 535 ze zmianami)?
Jak prawidłowo rozliczyć podatek VAT i właściwie zakwalifikować opisane usługi oraz jaką zastosować stawkę podatku w przedmiotowej transakcji.
Podatnik zapytuje o zakres opodatkowania oraz stawkę podatku VAT właściwą dla dostawy części do statków dokonanej przed dniem 1 maja 2004r. na rzecz kontrahenta z kraju trzeciego, w sytuacji gdy towary nie opuściły terytorium kraju.
Czy sprzedaż części do statków na rzecz kontrahenta z kraju trzeciego w sytuacji gdy towary te nie opuszczają terytorium kraju stanowi sprzedaż krajową oraz czy ma prawo skorzystać z preferencji podatkowej na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku VAT.
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w stosunku do sprzedaży oferowanych przez niego produktów tj. farb i innych powłok malarskich, istnieje możliwość zastosowania stawki podatkowej 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT.
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy dla wyżej wymienionej usługi można zastosować stawkę VAT 0%, na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), zwanej dalej ustawą?
Podatnik zapytuje jaką stawką podatku VAT należy opodatkować usługę naprawy sieci rybackich?
Jaką stawkę podatku VAT należy stosować przy sprzedaży części do silników transportu morskiego i rybołówstwa morskiego na rzecz producentów krajowych, którzy montują je w silnikach, a następnie na statkach ?
W ocenie Podatnika usługi przeładunkowe w porcie morskim na tankowce (załadunek i rozładunek towarów na/z statki - tankowce) są objęte zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku od towarów i usług stawką podatku 0%, ponieważ tankowce zostały wymienione w art. 83 ust. 1 pkt b ustawy wśród statków, których dotyczy stawka 0%.
Podatnik zwraca się z zapytaniem:1) Czy powyższą usługę należy uznać za eksport ?2) Czy w przypadku nie uregulowania przez kontrahenta z Rosji należności w terminie 90 dni od dnia wykonania usługi należy zastosować stawkę podatku VAT w wysokości 22%?3) Czy w/w usługę należy wykazać w deklaracji dla podatku od towarów i usług - VAT-7?Zdaniem Podatnika do powyższej usługi naprawy silnika statku ma zastosowanie
Jaka stawka podatku VAT obowiązuje na usługi teatralne , estradowe, cyrkowe?Świadcząc usługi powyższe na statkach obcych bander poza terytorium Polski jak naliczać VAT?Czy należy traktować powyższe usługi jako dostawę usług wewnątrzunijnych?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy w stosunku do powyższych usług miejsce ich świadczenia określone jest zasadami ogólnymi wynikającymi z art. 27 ust 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz 53), zwanej dalej ustawą, i ma do nich zastosowanie zerowa stawka podatku VAT w myśl art. 83 ust. 1 pkt 15 ustawy, czy w oparciu o art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. d) ustawy oraz
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy świadczone w przedstawiony sposób usługi (nazywa je przy tym usługami spedycyjnymi) są usługami o których mowa w § 60 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27, poz.268 ze zm.) i tym samym czy pobierana przez Podatnika prowizja