sprzedaż komisowa
Interpretacja
25.08.2023 Podatki

Czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu sprzedaży, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami oraz czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu zakupu, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami?

Interpretacja
16.12.2019

w zakresie ustalenia, czy Spółka za datę powstania przychodu prawidłowo uzna ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub na wystawionej fakturze zgodnie z art. 12 ust. 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
17.02.2016 Podatki

Kiedy następuje moment uzyskania przychodu (w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) przez Komitenta, z tytułu realizacji umowy komisu?

Interpretacja
12.01.2015 Podatki

sposób ustalenia przychodu z tytułu dokonanej sprzedaży poprzez zawartą umowę komisu

Interpretacja
05.03.2014 Podatki

W zakresie uznania czynności sprowadzenia towaru objętego umową komisu za import towarów oraz prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z dokonanym importem towarów.

Interpretacja
13.03.2013 Podatki

1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w zakresie umowy komisu książek jego przychodem podatkowym jest wyłącznie ustalona w umowie prowizja (marża) z tytułu sprzedaży książek, a w szczególności czy prawidłowe jest, że Wnioskodawca nie rozpoznaje przychodu z tytułu sprzedanych książek i kosztów z tytułu ich nabycia? 2. W jakim momencie powstanie u Wnioskodawcy przychód z tytułu prowizji

Interpretacja
14.05.2012 Podatki

Zatem Wnioskodawca zobowiązany będzie do wystawienia faktury i rozliczenia przedmiotowych czynności oraz będzie mógł zastosować stawkę podatku dla tej czynności w wysokości 0%, pod warunkiem posiadania dowodów potwierdzających wywóz towarów z terytorium kraju i dostarczenia do miejsca przeznaczenia na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju, wymienionych w art. 42 ustawy.

Interpretacja
12.03.2010 Podatki

Wnioskodawca dokonując dostawy towarów na rzecz litewskiego kontrahenta (komisanta), jeżeli kontrahent ten będzie podmiotem wymienionym w art. 13 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, dokona wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, stosownie do art. 13 ust. 1 tej ustawy.

Interpretacja
04.08.2009 Podatki

Kiedy w przedmiotowej sprawie powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
06.06.2008 Podatki

Czy sprzedaż samochodu używanego, będącego towarem handlowym, zakupionego od podatnika podatku VAT ze stawką zwolniony na podstawie § 8 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2007r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, może zostać opodatkowana w systemie VAT marża zgodnie z art. 120 ustawy o podatku od towarów i usług? Czy sprzedaż

Interpretacja
10.09.2007 Podatki

Jeśli Spółka kupi od podmiotu gospodarczego używany samochód osobowy fakturą VAT, ze zw, na której klient umieścił art. 43 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 pkt 2 ustawy VAT z dnia 11 marca 2004r. oraz § 8 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia MF z dnia 27 kwietnia 2004r., z których wynika, iż podmiot odliczył od zakupu samochodu 50% lub 60% VAT-u, nie więcej jednak niż 5.000 zł lub 6.000 zł i użytkował ten samochód powyżej

Interpretacja
07.06.2006 Podatki

1. Czy, Spółka powinna rozpoznać przychód do opodatkowania wyłącznie w wysokości prowizji obliczonej jako procent sprzedaży wyrażonej w polskich złotych, również w przypadku sprzedaży komisowej wyrażonej w walutach obcych?2. Czy przychód powinien zostać rozpoznany w momencie wystawienia faktury ostatecznemu nabywcy towarów?3. Czy, rozliczenia wynikające z zastosowania różnych kursów wymiany walut w

Interpretacja
04.04.2006 Podatki

Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku umowy komisu.

Interpretacja
24.03.2006 Podatki

dotyczy ewidencjonowania sprzedaży komisowej samochodów używanych w systemie marży za pomocą kasy fiskalnej

Interpretacja
20.12.2005 Podatki

Czy biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy VAT, prawidłowe będzie w opisanym stanie faktycznym wykazywanie przez spółkę przychodu do opodatkowania w wysokości kwoty wynikającej z faktury wystawionej przez Spółkę, czyli finalnej ceny sprzedaży pomniejszonej o prowizję komisanta?

Interpretacja
23.11.2005 Podatki

Podatnik pyta, czy w przypadku prowadzenia sprzedaży komisowej ma odprowadzać podatek dochodowy obliczony od uzyskanej prowizji tj. w przypadku podatnika od 30% marży.

Interpretacja
06.07.2005 Podatki

czy sprzedaż dokonywaną w komisie należy ewidencjonować za pomocą kasy fiskalnej, w całości, czy prowizję, jak dokumentować?- w jaki sposób należy ewidencjonować kaucję z tytułu wypożyczenia własnego sprzętu?- jaką stawką podatku VAT należy opodatkować kaucję i co będzie podstawą opodatkowania?

Interpretacja
01.04.2005 Podatki

Czy prowadząc działalność komisową mam możliwość zwolnienia z obowiązku rozliczania podatku VAT do momentu osiągnięcia określonego w danym roku podatkowym obrotu?

Interpretacja
23.03.2005 Podatki

Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy stosować w przypadku sprzedaży komisowej przy zastosowaniu opodatkowania według marży dzieł wykonywanych przez rzeźbiarza ludowego, który nie prowadzi działalności gospodarczej i nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług?

Interpretacja
25.10.2004 Podatki

1) Czy wszyscy artyści i plastycy, wykonujcy wolny zawód (nie prowadzący działalności gospodarczej ) i dokonujący sprzedaży swoich prac i usług (PKWiU 92.31) i zbywający równocześnie prawa autorskie - korzystają ze zwolnienia od podatku od toarów i usług?2) jaką stawkę podatku należy zastosować do sprzedaży dzieł sztuki w ramach komisu , gdy komisant zgłosił opodatkowanie marży a dostawa dokonywana

Interpretacja
27.09.2004 Podatki

Zasady opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży samochodów używanych w auto-handlu i sprzedaży komisowej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.

Poprzednia Następna