Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy bezpłatne udostępnienie Sprzętu Medycznego przez Spółkę na rzecz Klientów do używania na zasadach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, będzie stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu VAT?
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży specjalistycznego sprzętu medycznego. W tym celu współpracuję z osobami samozatrudnionymi. Aby osoby te dobrze wykonywały pracę, muszą przejść szkolenia specjalistyczne, których wartość nie stanowi elementu należnego im wynagrodzenia. Czy wydatki na takie szkolenia mogę zaliczyć do kosztów podatkowych mojej działalności? Czy po stronie współpracowników
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy Wnioskodawca ma możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub w części od towarów i usług nabytych, w związku z realizacją przedmiotowego projektu.
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego od wydatków poniesionych w ramach realizacji projektu pn.: „(…)”.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
1. Czy działalność Wnioskodawcy w zakresie realizacji projektów z Obszarów B+R przedstawiona w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego stanowi/będzie stanowić działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT, która uprawnia Spółkę do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT? 2. Czy Koszty projektów z Obszarów B+R ponoszone przez Spółkę, opisane w stanie faktycznym
1. Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na realizacji Projektów, podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowi 7/20 działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 października 2018 r. która uprawnia do zastosowania ulgi? 2. Czy koszty ponoszone przez wnioskodawcę w związku z realizacją
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z projektem.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizowanym projektem.
Nieuznanie Powiatu za podatnika przy aporcie i możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy aportu sprzętu medycznego, wyposażenia oraz nakładów inwestycyjnych.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup urządzeń medycznych.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup urządzeń medycznych.
Brak opodatkowania bezpłatnego udostępnienia na rzecz Klientów Sprzętu Medycznego do używania.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Nie uznanie transakcji sprzedaży sprzętu medycznego za sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju.
Braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją opisanego we wniosku Projektu
brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z zakupem sprzętu medycznego (echokardiografu) służącego do diagnostyki nieprawidłowości zdrowotnych.