W przypadku przekształcenia spółki opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych podlega różnica między wartością majątku wniesionego do spółki przekształconej a wysokością opodatkowanego uprzednio majątku spółki przekształcanej – wyrok NSA z 12 kwietnia 2024 r., sygn. akt. III FSK 5053/21.
Prawo do odliczenia VAT przez spółkę partnerską z tytułu wykonywania na jej rzecz usług przez Partnera.
Ustalenie źródła przychodu dla wspólnika z tytułu wynagrodzeń za prowadzenie spraw spółki.
Przychody i koszty uzyskania przychodów z tytułu wynagrodzeń za prowadzenie spraw spółki.
Opodatkowanie dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki partnerskiej uzyskanych, po śmierci wspólnika.
Możliwość opodatkowania przychodów z prowadzonej indywidualnej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz kosztów uzyskania przychodów jako wspólnika spółki partnerskiej.
Możliwość opodatkowania przychodów z prowadzonej indywidualnej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz koszty uzyskania przychodów jako wspólnika spółki partnerskiej.
Dotyczy skutków w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej skutków podatkowych obliczania zaliczek oraz dochodu w zwiazku ze zmianą zasad proporcji zysków w spółce partnerskiej związanej z wystąpieniem wspolnika ze spółki.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej wpłaty zaliczek i rozliczenia dochodu w związku z wystapieniem Wnioskodawcy ze spółki partnerskiej.
Opodatkowanie wykonywania funkcji członka zarządu spółki partnerskiej na podstawie powołania.
Płatników składek, ubezpieczonych i świadczeniobiorców czekają istotne zmiany m.in. w zakresie ubezpieczeń społecznych, zasiłków z ubezpieczenia społecznego oraz świadczeń emerytalnych i rentowych. W zakresie zasiłków zmiany obejmą skrócenie okresu ich pobierania po ustaniu zatrudnienia ze 182 do 91 dni czy wliczania do jednego okresu zasiłkowego niezdolności do pracy bez względu na rodzaj choroby,
Sposób określania przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów z udziału w spółce partnerskiej.
1. Czy wycofanie nieruchomości z ewidencji środków trwałych Spółki i przekazanie jej nieodpłatnie do majątku prywatnego Wnioskodawcy spowoduje powstanie z tego tytułu jakiegokolwiek obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie otrzymującego nieruchomość? 2. Czy wycofanie nieruchomości z ewidencji środków trwałych Spółki i przekazanie jej nieodpłatnie do majątku prywatnego
skutki podatkowe otrzymania należności po wystąpieniu ze Spółki partnerskiej
Czy wynagrodzenie wypłacone przez Spółkę Partnerską Wnioskodawcy z tytułu świadczonych przez niego usług będzie stanowiło dla Wnioskodawcy koszy uzyskania przychodu działalności gospodarczej prowadzonej w Spółce Partnerskiej w części, w jakiej odpowiednio do zapisów umowy Spółki Partnerskiej Wnioskodawca uczestniczy w zyskach Spółki Partnerskiej?
Czy wynagrodzenie wypłacone przez Spółkę Partnerską Wnioskodawcy z tytułu świadczonych przez niego usług będzie stanowiło dla Wnioskodawcy koszy uzyskania przychodu działalności gospodarczej prowadzonej w Spółce Partnerskiej w części, w jakiej odpowiednio do zapisów umowy Spółki Partnerskiej Wnioskodawca uczestniczy w zyskach Spółki Partnerskiej?
Skutki podatkowe wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki niebędącej osobą prawną.
Skutki podatkowe zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce partnerskiej w zamian za rentę dożywotnią.