Koszty z wykonaniem usługi transportowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Opodatkowanie aportu samochodu specjalnego (asenizacyjnego) do spółki i prawo do odliczenia całości podatku naliczonego.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz wybudowaniem zbiornika retencyjnego w ramach projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania.
Gmina odliczając VAT naliczony z faktur dokumentujących wydatki mieszane, związane z zakupem samochodu, ma prawo zastosować prewspółczynnik metrażowy.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. ustalenia czy Spółka osiąga przychód z transakcji w związku z którymi nie jest wywarzana wartośc dodana pod względem ekonomicznym lub wartość ta jest znikoma w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g
Czy od otrzymanych na rachunek bankowy darowizn pieniężnych Stowarzyszenie ma obowiązek zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych?
Możliwość zwolnienia z akcyzy ambulansów sprzedawanych przed pierwszą rejestracją na rzecz Straży Pożarnej oraz podmiotów nie będących podmiotami leczniczymi, które zostaną docelowo przeznaczone do działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych przez podmioty lecznicze wpisane do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej
Samochód przystosowany do celów transportu medycznego nie może zostać uznany za pojazd specjalny w rozumieniu art. 5a pkt 19a lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów poniesionych opłat leasingowych, których suma przekroczy kwotę 150 000 zł nie będzie możliwe.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku stosowania ograniczenia wynikającego z art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wobec kosztów dotyczących Kampera wykorzystywanego na podstawie umowy leasingu operacyjnego w prowadzonej działalności gospodarczej
Prawo do obniżenia w całości kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktury dokumentującej poniesiony wydatek na zakupu samochodu ciężarowego, związanego z realizacją inwestycji
Czy w przypadku pozyskania pojazdu typu kamper na podstawie umowy leasingu operacyjnego, który będzie przez Wnioskodawcę oddany wyłącznie do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, Podatnik będzie miał obowiązek stosować ograniczenie w zakresie kosztów uzyskania przychodów przewidziane w art. 23 ust. 1 pkt 47a UPDOF?
Brak prawa do odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia kwoty 50% podatku naliczonego wykazanego na fakturze zakupu pojazdu, zakupu paliwa i innych wydatków związanych z eksploatacją pojazdu specjalnego typu kamper.
Możliwość zastosowania wybranego sposobu określenia proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy, w celu obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w zakresie wydatków na zakup wozu asenizacyjnego.
W przypadku gdy przedmiotem nabycia wewnątrzwspólnotowego dokonanego przez Wnioskodawcę oraz dalszej sprzedaży będzie samochód osobowy stanowiący specjalistyczny środek transportu (o jakim jest mowa w art. 110a ust. 1 i 2 ustawy), przeznaczony do działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych przez podmioty lecznicze, o których mowa w art. 110a ust. 1 ustawy, to pojazd taki
W opisanym zdarzeniu przyszłym nabycie i sprzedaż przez Wnioskodawcę poza terytorium kraju ambulansu nie może być objęta zwolnieniem z akcyzy na podstawie art. 110a ust. 1 ustawy, gdyż jak wskazano wyżej czynności te dokonane poza terytorium kraju w ogóle nie są objęte zakresem ustawy o podatku akcyzowym (nie podlegają opodatkowaniu akcyzą na terytorium kraju). W sytuacji gdy nabywca ambulansu dokona
Prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Czy Wnioskodawca powinien prowadzić ewidencję przebiegu kilometrów w celu możliwości odliczenia 100% kosztów eksploatacji samochodów specjalistycznych (karetek) służących wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej?
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z dokonanym zakupem wozu strażackiego.
Gmina nie ma prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację projektu.