w zakresie ustalenia: - czy odpisanie przez SKOK na poziomie bilansu wierzytelności nieściągalnych z tytułu kredytów i pożyczek oraz ich przeniesienie do ewidencji pozabilansowej wraz z utworzonymi odpisami aktualizującymi wartość tych wierzytelności wyliczonymi na dzień odpisania, w tym odpisami aktualizującymi zaliczonymi uprzednio do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 26b
CIT - w zakresie skutków podatkowych związanych z nabyciem od innego banku wierzytelności z tytułu kredytów i pożyczek
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w trybie art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, rezerw utworzonych na pokrycie wymagalnych, a nie ściągalnych kredytów (pożyczek) o ile wystąpią okoliczności przesądzające o uprawdopodobnieniu ich nieściągalności w rozumieniu przepisów tej ustawy?
Czy w świetle art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b) i pkt 26 oraz art. 16 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Wnioskodawca, jako podmiot uprawniony do udzielania pożyczek i kredytów, może tworzyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów, rezerwy na pokrycie wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona?
Czy w świetle art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b) i pkt 26 oraz art. 16 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, X Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa, jako podmiot uprawniony do udzielania pożyczek i kredytów, może tworzyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów, rezerwy na pokrycie wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona?
Czy w 2006 r. Spółka może uznać za koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych utworzoną wcześniej rezerwę ?
Czy przy obliczaniu straty podatkowej poniesionej na sprzedaży wierzytelności należy uwzględnić wartość wierzytelności wraz z zawartym w niej podatkiem od towarów i usług.
1) Czy momentem zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki odpisów aktualizujących wartość należności (od 1 stycznia 2003r.) / rezerw na wierzytelności nieściągalne (do końca 2002r.) i wierzytelności odpisanych jako nieściągalne będzie rok podatkowy, w którym Zarząd Spółki uznał nieściągalność wierzytelności za uprawdopodobnioną lub dokonał odpisu wierzytelności jako wierzytelności nieściągalnej
1.Czy i w jakim zakresie podatnikowi przysługuje prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów:wartości nominalnej nabytych wierzytelności odpisanych przez upadłego jako nieściągalne (art. 23 ust. 1 pkt 20 w zw. z ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych),odpisów aktualizujących wartości wierzytelności zaliczanych uprzednio przez upadłego do przychodów naleznych, których nieściągalność