Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości rozliczenia strat przedsiębiorstwa państwowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości rozliczenia strat przedsiębiorstwa państwowego.
Ponieważ Wnioskodawca zamierza wykorzystać Budynek i Nieruchomość znajdującą się w użytkowaniu wieczystym do czynności opodatkowanych, to zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy VAT przysługiwać mu będzie prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego w fakturze wystawionej tytułem sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości i Budynku.
Czy strata osiągnięta w latach 2009-2010 przez komercjalizowane przedsiębiorstwo państwowe, będzie mogła być rozliczona przy ustalaniu dochodu jednoosobowej spółki Skarbu Państwa powstałej w wyniku komercjalizacji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości rozliczenia strat przedsiębiorstwa państwowego.
Czy strata osiągnięta w latach 2009-2010 przez komercjalizowane przedsiębiorstwo państwowe, będzie mogła być rozliczona przy ustalaniu dochodu jednoosobowej spółki Skarbu Państwa powstałej w wyniku komercjalizacji?
Czy strata osiągnięta w 2009 r. w przedsiębiorstwie państwowym będzie mogła być rozliczona przy ustalaniu dochodu Spółki (powstałej w wyniku komercjalizacji) w 2013 r.?
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przekazanej nieodpłatnie właścicielowi inwestycji w obcym środku trwałym.
Czy strata komercjalizowanego przedsiębiorstwa państwowego będzie mogła być rozliczona przy ustalaniu dochodu spółki powstałej w wyniku komercjalizacji?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży określonych w punktach 1-4 stanu faktycznego budynków i budowli?
Czy strata komercjalizowanego przedsiębiorstwa państwowego będzie mogła być rozliczona przy ustalaniu dochodu spółki powstałej w wyniku komercjalizacji?
Czy w wyniku wniesienia opisanych powyżej Nieruchomości i nakładów tytułem wkładu do Spółki Komandytowej, Spółka uzyska przychód, o którym mowa w przepisach art. 12 ust. 1 lub art. 14 ust. 1 UPDOP?
Czy Spółka powstała w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego przy dokonaniu korekty deklaracji podatkowej CIT 8 za lata, w których funkcjonowało przedsiębiorstwo państwowe może przy uwzględnieniu limitów z art. 7 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych rozliczyć stratę podatkową wykazaną a nierozliczoną przez to przedsiębiorstwo (np. czy dokonując korekty za 2003r. może rozliczyć
Czy ponosząc wydatki w postaci realizacji wypłat wynagrodzeń na rzecz pracowników i realizując płatności na rzecz ZUS dotyczące składek, Wnioskodawca ma prawo zaliczyć wymienione rodzaje wydatków do podatkowych kosztów uzyskania przychodów?
Czy uzyskane przychody ze zbycia akcji nabytych przed 1 stycznia 2004r. podlegają opodatkowaniu podatkiem 19%.
Czy przy jednorazowej wypłacie zaległego stypendium w kwocie 2000 zł dla uczniów pochodzących z rodzin byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej ma zastosowanie przepis art. 21 ust. 1 pkt. 40b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
czy dokonane na podstawie aktów notarialnych oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste oraz nieodpłatne przeniesienie własności na rzecz Spółki skutkuje powstaniem przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (zwanej dalej ustawą).
Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która powstała w drodze komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego, ma prawo uwzględnić straty tego przedsiębiorstwa przy ustalaniu straty spółki dla potrzeb podatku dochodowego od osób prawnych?
Zapytanie dotyczy wykładni przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie powstania obowiązku podatkowego z chwilą zbycia nieruchomości wchodzącej w skład masy upadłości i otrzymania środków finansowych na pokrycie postępowania upadłościowego przedsiębiorstwa państwowego.
Czy Spółce z o.o. powstałej z przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego przysługuje prawo do nadwyżki podatku nailczonego wykazanej do przeniesienia w ostatniej deklaracji złożonej przez przedsiębiorstwo państwowe ?.
Czy sprzedaż nabytego budynku, będącego wcześniej składnikiem przedsiębiorstwa przekazanego Spółce do odpłatnego używania, jest zwolniona od podatku od towarów i usług?