zwolnienie od akcyzy sprzedaży wyrobów węglowych na terytorium kraju na rzecz finalnych nabywców węglowych
Zastosowania stawki 0% dla WDT na podstawie posiadanych dokumentów.
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w ramach transakcji trójstronnej i opodatkowanie 0% stawką VAT na podstawie posiadanych dokumentów.
Sposób dokumentowania wydatków poniesionych na własne cele mieszkaniowe.
Dokumentowanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów: wykorzystanie dla celów dowodowych dokumentów w formie elektronicznej, prawo do zastosowanie 0% stawki podatku w przypadku braku potwierdzenia dostarczenia towarów do nabywcy w ramach WDT.
Uznanie posiadanych dokumentów (również w kontekście ich konkretnych zapisów) za wystarczające do zastosowania 0% stawki podatku w eksporcie pośrednim.
Za dokument przewozowy w rozumieniu art. 42 ust. 3 pkt 1 ustawy o VAT uznać należy, każdy dokument potwierdzający powierzenie przewoźnikowi lub spedytorowi dostarczenia towaru zgodnego ze specyfikacją oraz fakturą do nabywcy na terytorium innego państwa członkowskiego. Zatem dokumentem tym może być zarówno tradycyjny list przewozowy, jak i każdy inny dokument spełniający warunki formalne i potwierdzający
Możliwość zaliczenia poniesionych wydatków przed uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie specjalnej strefy ekonomicznej, do kosztów objętych pomocą publiczną.
Czy opisane dokumenty, które są w posiadaniu Wnioskodawcy stanowią podstawę do zastosowania stawki 0% podatku VAT w eksporcie towarów oraz czy ww. dokumenty umożliwiają Wnioskodawcy dokonanie korekty podatku należnego?
Czy Spółka ma prawo do zastosowania stawki 0% w eksporcie towarów na podstawie załączonej dokumentacji?
Czy otrzymane dokumenty rosyjskie, potwierdzające import towarów przez przedsiębiorstwo X można uznać za potwierdzenie wywozu towaru poza terytorium Wspólnoty i zastosować 0% stawkę podatku VAT?
Czy na podstawie posiadanych dokumentów, tj. kart SAD 1 i 8, potwierdzonego listu przewozowego oraz dokumentów potwierdzających otrzymanie zapłaty za dostarczony towar, Spółka ma prawo do zastosowania stawki VAT 0%, właściwej dla eksportu towarów?
Jakie inne, oprócz dokumentu SAD, dowody, będące w posiadaniu Spółki, mogą uprawniać ją do zastosowania do opodatkowania wyżej opisanych transakcji stawki podatku VAT wynoszącej 0%, w szczególności, czy posiadanie jednego lub kilku z w/w dokumentów daje Spółce takie uprawnienie?
Jakie inne, oprócz dokumentu SAD, dowody, będące w posiadaniu Spółki, mogą uprawniać ją do zastosowania do opodatkowania wyżej opisanych transakcji stawki podatku VAT wynoszącej 0%, w szczególności, czy posiadanie jednego lub kilku z w/w dokumentów daje Spółce takie uprawnienie?
Czy dokument 3 SAD, potwierdzony w sposób jaki wskazała Spółka, jest dokumentem na podstawie którego przysługuje Spółce prawo do zastosowania stawki 0% w świetle przepisów art. 41 ust. 6 ustawy o VAT?
Zatem do dnia 31 sierpnia 2007r. za dokument potwierdzający wywóz towarów poza terytorium wspólnoty w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług należy uznać dokument elektroniczny komunikat EI-599, który jest wysyłany do zgłaszającego przez urząd celny wywozu.
Strona zwróciła się do tutejszego organu podatkowego z prośbą o zajęcie stanowiska w kwestii dotyczącej wymogu formalnego posiadanej na dokumencie SAD pieczęci, uprawniającej do zastosowania 0% stawki podatku przy eksporcie.
Czy Spółka, mimo braku potwierdzonych przez urząd celny kart SAD 3, jest uprawniona do zastosowania do wykonanej dostawy stawki podatku 0 % właściwej dla eksportu towarów (art. 41 ust. 4 i 6 ustawy o podatku od towarów i usług).
Spółka dokonała eksportu towaru do Rosji. Dostawa towaru odbyła się do Łotwy, tam nastąpił przeładunek. Towar opuścił terytorium Wspólnoty na granicy łotewsko-rosyjskiej. Potwierdzeniem dokonanego wywozu jest pieczątka na karcie SAD 3 urzędu łotewskiego. Do wniosku Strona dołączyła kserokopię faktury eksportowej i kartę SAD 3 i SAD 3 BIS. Czy jest to wystarczające do udokumentowania eksportu towaru
Z jaką stawką VAT należy wystawić fakturę w przypadku:- sprzedaży części zamontowanych w naprawianych samochodach należących do kontrahentów zUnii Europejskej.- sprzedaży części zamiennych w/w kontrahentom (przewożonych tymi samochodami "luzem ").Jakie dodatkowe dokumenty są wymagane?
Podatnik zapytuje czy dysponując zaświadczeniem wystawionym przez organ uprawniony do urzędowego potwierdzania określonych faktów lub stanów prawnych potwierdzającym fakt dokonania wywozu towarów poza terytorium UE może zastosować stawkę 0%?
Z treści zapytania wynika, że podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży towarów i współpracuje z odbiorcami zagranicznymi. Spółka dokonuje dostaw wewnątrzwspólnotowych towarów. Spółka posiada kopię faktury wystawionej dla nabywcy wraz ze specyfikacją sztuk ładunku oraz oświadczenie nabywcy potwierdzające odbiór towarów. Towary sprzedawane przez Spółkę dostarczane są do nabywców