Czy opisane powyżej opłaty za usługi ubezpieczeniowe, podlegają/będę podlegać na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, a w konsekwencji czy Spółka jest zobowiązana/ będzie zobowiązana do obliczenia, pobrania i wpłacenia zryczałtowanego podatku dochodowego w wysokości 20%.
W zakresie skutków podatkowych związanych z udzielaniem pożyczek/poręczeń/gwarancji.
w zakresie ustalenia: ‒ czy środki przelewane każdego dnia roboczego w celu wyrównania ujemnego lub dodatniego salda rachunku Wnioskodawcy jako Uczestnika Systemu cash poolingu do ustalonego poziomu wynoszącego zero będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów, ‒ czy odsetki przysługujące/obciążające Wnioskodawcę jako Uczestnika Systemu w związku z realizacją cash
Czy środki przelewane każdego dnia roboczego w celu wyrównania ujemnego lub dodatniego salda rachunku Wnioskodawcy jako Uczestnika Systemu cash poolingu do ustalonego poziomu wynoszącego zero będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów. Czy odsetki przysługujące/obciążające Wnioskodawcę jako Uczestnika Systemu w związku z realizacją cash poolingu będą stanowiły dla
Dotyczy ustalenia: - czy środki przelewane każdego dnia roboczego w celu wyrównania ujemnego lub dodatniego salda rachunku Wnioskodawcy jako Uczestnika Systemu cash poolingu do ustalonego poziomu wynoszącego zero będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychody podatkowe/koszty uzyskania przychodów; - czy odsetki przysługujące/obciążające Wnioskodawcę jako Uczestnika Systemu w związku z realizacją cash poolingu
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 kwietnia do 4 maja 2022 r. Minister Rolnictwa planuje przedłużyć termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i przejściowego wsparcia krajowego o dwa tygodnie (do 31 maja). Przedłużony zostanie też termin zgłaszania zmian we wnioskach.
powstanie przychodu z tytułu zwrotu odsetek od kwoty uiszczonej tytułem poręczenia majątkowego w sytuacji orzeczenia przepadku poręczenia majątkowego (co obejmuje również odsetki)
24 czerwca 2020 r. weszły w życie przepisy tzw. tarczy antykryzysowej 4.0. Jest to kolejna modyfikacja tarczy antykryzysowej wprowadzającej szczególne rozwiązania prawne łagodzące skutki ekonomiczne epidemii COVID-19. W publikacji przedstawiamy, jakie rozwiązania zostały wprowadzone tarczą 4.0.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Udzielenie nieodpłatnej gwarancji przez Skarb Państwa na rzecz Wnioskodawcy, na podstawie art. 42f ustawy o poręczeniach i gwarancjach nie powoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu z tzw. nieodpłatnych świadczeń podlegających opodatkowaniu CIT.
Na podstawie projektów opublikowanych od 4 do 17 października 2011 r.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych do 17 października 2011 r.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług udzielenia przez Spółkę gwarancji za zobowiązania handlowe Spółki zależnej.
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym udzielenie przez Uczestników sobie nawzajem poręczeń w zakresie spłaty przyznanych im Limitów Dziennych będzie prowadziło do powstania dla tych Uczestników przychodów z tyt. nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3) Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym dokonywane w ramach Systemu Cash Poolingu transfery
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy z tytułu udzielania przez spółkę komandytową (Spółka 2) innej spółce komandytowej (Spółka 1) nieodpłatnego poręczenia zobowiązania tej spółki komandytowej, Wnioskodawca jako wspólnik Spółki 1 i Spółki 2, nie osiągnie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu wzajemnie udzielanych poręczeń.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu wzajemnie udzielanych poręczeń.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu wzajemnie udzielanych poręczeń.