Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z najmem Nieruchomości, który na skutek podziału spółki zostanie wydzielony do innej Spółki, za zcp, a w konsekwencji transakcja ta podlegać będzie wyłączniu z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie zespołu składników za ZCP i wyłączenie transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Skoro wydzielany majątek ze Spółki Dzielonej , jak i pozostający w Spółce Dzielonej majątek na dzień wydzielenia będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa, to po stronie Spółki Dzielonej nie powstanie przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o CIT w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3h ustawy o CIT.
Planowany podział przez wydzielenie nie będzie skutkował powstaniem po stronie Wspólnika obowiązku podatkowego na moment podziału Spółki.
Uznanie przeniesionego zespołu składników materialnych i niematerialnych za ZCP oraz obowiązek dokonania korekty w trybie art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Uznanie przeniesionego zespołu składników materialnych i niematerialnych za ZCP oraz obowiązek dokonania korekty w trybie art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Wskazany we wniosku podział spółki przez wydzielenie, przeprowadzony w ramach procedury przewidzianej przepisem art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych, nie będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Czynność ta nie mieści się bowiem w katalogu określonym w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności nie stanowi też zmiany umowy
Planowany Aport 1 do Spółki 1 oraz Aport 2 do Spółki 2 z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń), stanowić będą wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanych części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, a tym samym, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, nie dojdzie do powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
W związku z rozwiązaniem lub odwróceniem przez Spółkę Przejmującą rezerw i odpisów aktualizujących, włączając w to rozwiązanie odpisów aktualizujących należności których nieściągalność uprzednio nie została uprawdopodobniona na podstawie art. 16 ust. 2a pkt 1 ustawy o CIT, które zostały przejęte przez Spółkę Przejmującą w związku z Transakcją w ramach Działu, nie powstanie po stronie Spółki Przejmującej
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi ZCP w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT, brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Uznanie podziału spółki przez wydzielenie za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Zorganizowana cześć przedsiębiorstwa, przeniesienie Działu, kwestia podlegania przepisom ustawy o VAT.
Uznanie wydzielonego majątku spółki za ZCP, a tym samym sprzedaż za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Ustalenie czy na moment podziału spółki Działalność Nieruchomościowa oraz Działalność Logistyczna stanowić będą zorganizowana części przedsiębiorstwa.
Podział spółki przez wydzielenie oraz ZCP w rozumieniu ustawy o PIT.
Jako prawidłowe należy ocenić stanowisko Wnioskodawcy, według którego opisany we wniosku podział spółki przez wydzielenie na moment podziału nie spowoduje powstania u Zainteresowanych 2-5 przychodu (dochodu) na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy.
Uznanie czy zarówno składniki majątku Spółki obejmujące działalność produkcyjno-usługową (pozostawioną w Spółce – ZCP1) jak i w zakresie usług najmu (ZCP2) przenoszoną do nowo utworzonej spółki, stanowią obecnie oraz będą stanowić na dzień podziału przez wydzielenie, zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT oraz w związku z wydzieleniem działalności w zakresie najmu
W wyniku planowanego podziału Spółki Dzielonej przez przeniesienie części majątku Spółki Dzielonej na Spółkę Przejmującą, tzn. podziału Spółki Dzielonej przez wydzielenie w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH w zw. z art. 550 § 1 KSH, Spółka Przejmująca nie uzyska przychodu podlegającego opodatkowaniu CIT.