Czy w wypadku, gdy Spółka wysyła pracownika w celu wykonania powierzonych mu zadań w zagraniczną podróż służbową, a tym samym zgodnie z umową ubezpieczenia zawartą między Spółką a Ubezpieczycielem, pracownik podczas zagranicznej podróży służbowej jest ubezpieczony wykupienie przez Wnioskodawcę polisy ubezpieczeniowej powoduje powstanie po stronie pracowników przychodów opodatkowanych podatkiem dochodowym
Skutki związane z rozliczeniem podróży służbowych opłaty parkingowe i za autostradę a kilometrówka
Czy wydatki poniesione przez pracodawcę na zakup lekarstw oraz dokonanie szczepień ochronnych w celu zapobieżenia zachorowaniu na choroby tropikalne pracowników odbywających podróż służbową do kraju, w którym występuje realne ryzyko zachorowalności na jedną z zakaźnych chorób tropikalnych, stanowi dla tych pracowników przychód ze stosunku pracy?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym powstaje po stronie pracownika przychód z tytułu wykupionej polisy na czas służbowej podróży zagranicznej?
Czy w opisanym stanie faktycznym podatnik zasądzoną kwotę ryczałtów za nocleg poza granicami kraju wraz z kosztami sądowymi (opłata sądowa od pozwu, zwrot kosztów opinii biegłego, zwrot kosztów zastępstwa procesowego, zwrot zasądzonych kosztów postępowania kasacyjnego) Wnioskodawca był uprawniony do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 4d, 4e ustawy o podatku dochodowym od
koszty przedmiotowych szkoleń, obejmujące wydatki na koszty przelotu z Iraku do Polski, z Polski do Iraku, koszty noclegu, koszty przejazdów pomiędzy lotniskiem, hotelem i siedzibą Spółki oraz dzienna dieta w kwocie 100 USD - stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki, stosownie do art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wydatki ponoszone przez Spółkę, nie znajdują się w katalogu
Koszty przedmiotowych szkoleń, obejmujące wydatki na koszty przelotu z Iraku do Polski, z Polski do Iraku, koszty noclegu, koszty przejazdów pomiędzy lotniskiem, hotelem i siedzibą Spółki oraz dzienna dieta w kwocie 100 USD - stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki, stosownie do art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wydatki ponoszone przez Spółkę, nie znajdują się w katalogu
Czy opłacona składka na ubezpieczenie pracowników stanowi koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w całości opłaconych polis w pakiecie, gdzie nie można rozgraniczyć kosztów, czy tylko w części dotyczących kosztów leczenia i assistance?
Czy opłacona składka na ubezpieczenie pracowników w podróży służbowej zagranicznej stanowi przychód pracownika zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych, mając na uwadze, że nie można rozgraniczyć poszczególnych kosztów ubezpieczenia ?
Czy kwota zapłaconej przez Spółkę składki ubezpieczeniowej jest dla pracownika przychodem ze stosunku pracy?
Opodatkowanie polisy ubezpieczeniowej opłacanej przez pracodawcę pracownikom wyjeżdżającym w zagraniczną podróż służbową.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet związanych z podróżami służbowymi osoby prowadzącej działalność transportową i budowlaną
Czy pracownik może dokumentować poniesione podczas podróży służbowej krajowej lub zagranicznej wydatki - paragonem, biletem lub blankietem opłaty np. parkingowej uzupełnionymi o brakujące dane wymagane przez przepisy ustawy o rachunkowości niezbędne dla uznania dokumentu księgowego za prawidłowy?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym powstaje po stronie pracownika przychód z tytułu wykupionej polisy na czas służbowej podróży zagranicznej?
Czy składka roczna na ubezpieczenie kierowców wykonujących zagraniczne podróże służbowe ustalana od jednej osoby stanowi przychód każdego pracownika - kierowcy z tytułu stosunku pracy określony w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym czy podlega ona opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i zakład pracy jako płatnik powinien od tych składek pobierać
Czy w przypadku wykonywania pracy we Francji pracownikowi przysługuje zwolnienie z opodatkowania wypłacanego dodatku za rozłąkę jak również 30% diet za każdy dzień pobytu za granicą?
Czy wydatki poniesione na wynajem samochodu za granicą w związku z podróżą służbową pracowników poza granicami kraju Spółka może w pełnej wysokości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, bez prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu?
Czy Spółka postąpi prawidłowo, rozliczając ewidencję przebiegu pojazdu, dla samochodu wynajętego w Niemczech, przyjmując stawkę ryczałtu za kilometr taką jak w Polsce?
Czy wydatki poczynione przez Wnioskodawcę na zakup biletów lotniczych w związku z wyjazdem pracowników w ramach oddelegowania ich do pracy w Norwegii stanowią przychód tych pracowników podlegający zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy koszty te nie stanowią przychodu pracowników?Czy
dotyczy zaliczenia wydatków na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków delegowanych pracowników do kosztów uzyskania przychodów w świetle art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych dotyczącym zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu diet z tytułu podróży służbowych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej na terenie Szwecji.
czy może uznać w całości koszt poniesiony w związku z wynajęciem przez pracownika samochodu osobowego podczas podróży służbowej za koszt uzyskania przychodów,