Koszty obejmujące wydatki związane z procesem Połączenia, tj. koszty doradztwa prawnego, podatkowego związanego z opracowaniem połączenia oraz inne koszty związane z procesem przygotowania połączenia; koszty analiz finansowych, opłaty notarialne, skarbowe i sądowe, za aktualny wypis z KRS oraz inne koszty doradztwa związanego z procesem restrukturyzacji -mogą zostać zaliczone na podstawie art. 15 ust
Ustalenie, czy po przejęciu spółki Zainteresowanej, Wnioskodawca będzie miał możliwość odliczenia nieprzedawnionych strat podatkowych Zainteresowanej z lat poprzedzających rok, w którym dokonane zostanie przejęcie, od dochodów, które zostaną osiągnięte w przyszłości poprzez działalność w formie oddziału przedsiębiorcy zagranicznego w Polsce.
Dotyczy ustalenia, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego transakcja fuzji spowoduje powstanie przychodu dla polskiej spółki przejmującej.
Wyłączenie z opodatkowania określone w art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych znajdzie zastosowanie zarówno do połączenia Wnioskodawcy z Polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością jak i do połączenia ze spółką akcyjną Księstwa Liechtenstein.
W wyniku połączenia spółek kapitałowych po stronie spółki przejmowanej nie powstanie obowiązek podatkowy.
Ustalenie, czy transakcja połączenia transgranicznego i objęcie udziałów przez Wnioskodawcę wygeneruje przychód podatkowy.
Dotyczy ustalenia, czy: - przeprowadzenie połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Wnioskodawcę, będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT po stronie Wnioskodawcy jako Spółki Przejmującej; - przeprowadzenie połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Wnioskodawcę, będzie
Ustalenie czy w wyniku Połączenia Spółek, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dla celów obliczenia przez Wnioskodawcę podstawy opodatkowania w rozumieniu art. 24a ust. 4 w zw. z art. 24a ust. 6 ustawy o CIT przedstawione w opisie zdarzenia przyszłego Połączenie Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną będzie skutkować powstaniem u Wnioskodawcy przychodu na podstawie przepisów ustawy o CIT?
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej wystąpienia przychodu z umorzenia udziałów oraz przeniesienia całego majątku spółki przejmowanej do spółki przejmującej
1. Czy Wnioskodawca 3 jako jedyny udziałowiec Spółki Przejmowanej osiągnie przychód z tytułu połączenia poprzez przejęcie Spółki Przejmowanej. 2. Czy Wnioskodawca 3 jako Spółka Przejmująca osiągnie przychód z tytułu połączenia poprzez przejęcie Spółki Przejmowanej. 3. Czy Spółka Przejmująca bądź Spółka Przejmowana będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od niezrealizowanych zysków w związku z przejęciem
Czy Połączenie będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy na skutek Połączenia transgranicznego dojdzie do powstania przychodu po stronie „C” lub Zainteresowanych. Czy przychód powstały na skutek Połączenia wyniesie zero.
Skutki podatkowe transgranicznego łączenia spółek (sukcesja, koszty uzyskania przychodów, ustalenie wartości początkowej, odpisy amortyzacyjne, zaliczki, konfuzja wierzytelności).
Czy połączenie transgraniczne spowoduje powstanie przychodu (dochodu) podatkowego po stronie Spółki Przejmowanej ?
Czy połączenie transgraniczne spowoduje powstanie przychodu (dochodu) podatkowego po stronie spółki przejmowanej?
Czy połączenie Spółki ze Spółkami Przejmowanymi będzie dla Spółki neutralne na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. nie będzie skutkowało powstaniem po stronie Spółki dochodu (przychodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych oraz czy w wyniku połączenia Spółki ze Spółkami Przejmowanymi nie powstanie na terytorium Polski zakład w rozumieniu umowy polsko-holenderskiej
Czy realizacja opisanego powyżej połączenia T. z O. będzie skutkowała dla Spółki opodatkowaniem na gruncie art. 10 ustawy o PDOP bądź innych przepisów ustawy o PDOP? Czy działalność prowadzona przez Spółkę po połączeniu z O będzie w jakimkolwiek zakresie stanowić zakład na terytorium Polski w rozumieniu przepisów ustawy o PDOP oraz UPO? Czy działalność prowadzona przez Spółkę po połączeniu będzie podlegać