Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu (opłaty za parkowanie i autostrady).
Opodatkowanie podatkiem VAT - jako jednolite świadczenie dostawy lokalu wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych nieruchomości.
Państwa działania w zakresie udostępniania miejsc parkingowych zlokalizowanych w pasie drogi publicznej oraz udostępniania pasa drogowego i pobieranie z tego tytułu opłat wynikających z przepisów prawa mieszczą się w zakresie wykonywania zadań własnych. Stanowią zadania nałożone odrębnymi przepisami prawa i wynikają z wykonywania władztwa publicznoprawnego. Zatem, stosownie do art. 15 ust. 6 ustawy
Czy opisane w stanie faktycznym Opłaty dodatkowe nakładane przez operatorów parkingów prywatnych oraz Opłaty dodatkowe nakładane przez zarządców stref parkingowych przy drogach publicznych stanowią wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 PDOP i podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Sprzedaż wyodrębnionej własności lokalu nr 1 wraz z miejscem parkingowym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy nieruchomości.
Interpretacja indywidualna - podleganie opodatkowaniu w związku z odpłatnym udostępnianiem miejsc parkingowych, braku prawa do zwolnienia oraz prawa do pełnego odliczenia podatku VAT.
Czy przychody spółdzielni mieszkaniowej z tytułu opłat pobieranych od najemców, będących członkami spółdzielni bądź właścicielami lokali bądź najemcami lokali usługowych lub mieszkalnych, za korzystanie z postojowych miejsc naziemnych zlokalizowanych na terenach stanowiących wyłączną własność spółdzielni podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT?
Sprzedaż miejsc postojowych, które były wykorzystywane w działalności gospodarczej, była czynnością, która korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 ust. 10a ustawy, a więc Wnioskodawca nie musi odprowadzić podatku.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka nie jest uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od samochodów osobowych po przekazaniu ich na parking Spółki.
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu (opłaty za parkowanie i autostrady).
W przedmiocie prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie budowy Stacji ładowania samochodów oraz Stacji ładowania rowerów, oraz w przedmiocie pełnego prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie budowy Parkingów.
Spółdzielnia powinna do zwrotu kosztów związanych z dzierżawą gruntu naliczać podatek VAT.
Zwolnienie od podatku VAT transakcji sprzedaży miejsca parkingowego.
Nieuznanie Gminy za podatnika w zakresie poboru opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w Strefie Płatnego Parkowania wpłacanych przy użyciu parkometrów oraz w biurze płatnego parkowania oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących stworzenie Strefy Płatnego Parkowania oraz przebudowę i modernizację lokalu na biuro
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, przekazania na cele osobiste budynku, na który składa się budynek handlowo-usługowy z apteką i częścią mieszkalną, parkingiem i wiatą.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej obowiązków płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu.
Zwolnienie z podatku VAT transakcji sprzedaży dwóch nieruchomości zabudowanych.