Działanie w charakterze podatnika przy sprzedaży niezabudowanych działek gruntu.
Planowana sprzedaż wydzielonych działek nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Uznanie dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia, oraz obowiązek udokumentowania tej sprzedaży fakturą.
Ustalenie, czy korzyść wynikająca z nieodpłatnego użyczenia gruntu i budynków podlega opodatkowaniu tytułem podatku dochodowego od osób prawnych, jeśli cały dochód Spółka przekaże na cele kultu religijnego.
Podstawa opodatkowania oraz brak prawa do zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług transakcji sprzedaży nieruchomości.
Biorąc powyższe pod uwagę, należy stwierdzić, że umowa zakupu przez Wnioskodawcę nieruchomości oraz wyposażenia ruchomego jako, że przedmioty transakcji, jak wskazano we wniosku, nie są przeznaczone do działalności gospodarczej zawarta z kościelną osobą prawną będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 55 ust. 6 pkt 1 ustawy o stosunku Państwa
brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w ramach realizacji projektu polegającego na wydaniu albumu o historii parafii.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
1. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany w zakresie działalności polegającej na sprzedaży dewocjonaliów i książek religijnych do prowadzenia ksiąg podatkowych wymaganych przez przepisy Ordynacji podatkowej? 2. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany w zakresie działalności polegającej na odpłatnym wynajmowaniu nieruchomości Parafii na rzecz wykonawcy realizującego roboty w postaci remontu i renowacji budynków
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku na roboty budowlane dotyczące remontu dachu.
Dokonując wykładni art. 55 ust. 6 pkt 1 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej w związku z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych należy stwierdzić, iż nabywanie i zbywanie rzeczy i praw majątkowych przez kościelne osoby prawne jest zwolnione od podatku od czynności cywilnoprawnych, jeżeli przedmiotem tych czynności są rzeczy i prawa nie
brak prawa do obniżenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
Sprzedaż pięciu działek budowlanych przez parafię nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy Parafia prowadząca przedszkole jest zobowiązana do prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy Ordynacji podatkowej?
Prawo do odliczenia 50 % podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na eksploatację samochodu osobowego bez konieczności prowadzenia szczegółowej ewidencji przebiegu pojazdu dla celów podatku VAT.
Prawo do odliczenia 50 % podatku VAT naliczonego z faktury VAT otrzymanej na podstawie umowy leasingu finansowego samochodu osobowego.
Parafia działa w charakterze handlowca tj. jako podmiot zajmujący się profesjonalnie obrotem nieruchomościami, Wnioskodawca nabył w lipcu 2013 r. grunty jedynie w celu ich późniejszej sprzedaży.
Koszt składki związany jest z funkcjonowaniem Parafii jako jednostki organizacyjnej, a nie z uzyskiwaniem konkretnego przychodu. W związku z tym należy uznać, że koszty składki jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami powinny zostać rozpoznane dla celów podatkowych zgodnie z art. 15 ust. 4d updop i art. 15 ust. 4e updop tj. w dniu, na który ujęto je w księgach rachunkowych. Zatem w
Czy składka stanowi koszt uzyskania przychodu Parafii w rozumieniu art. 15 ust. l ustawy o pdop ?
Czy dochody przekazywane Parafii przez Spółkę, z przeznaczeniem na finansowanie budowy szkoły, korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4b) w związku z art. 17 ust. 1 pkt 4a) lit. b) oraz art. 17 ust. 1b Ustawy o CIT?