Opodatkowanie wypłaconych należności z tytułu praw autorskich na rzecz Szwajcarskiego rezydenta podatkowego.
Czy w świetle zapisów art. 5 i art. 13 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, Wnioskodawczyni jest zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych, czy mogę prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów (czyli nie stosować przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości).
Podstawą ustalenia dochodu dla Wnioskodawcy jako wspólnika spółki cywilnej jest rozmiar zamierzonej produkcji zadeklarowanej w PIT-6, a więc przy hodowli norek jest to ilość sztuk samic stada podstawowego określona proporcjonalnie do jego prawa w udziale w zysku (udziału) tej spółki. Przy czym na uwadze mieć trzeba, że stosownie do treści art. 43 ust. 3 pkt 1 ustawy, powiadomić należy właściwego naczelnika
Czy Wnioskodawca będący wspólnikiem spółki komandytowej zobowiązany jest do prowadzenia jakkolwiek ewidencji dla celów podatkowych, w szczególności rejestrów VAT, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych?Czy Wnioskodawca osiągający dochód z tytułu uczestnictwa (bycia wspólnikiem spółki komandytowej) w spółce komandytowej może być opodatkowany na zasadach określonych w przepisie
Czy stypendium naukowe dla doktoranta z Republiki Bułgarii podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy Spółka podlega obowiązkowi odprowadzenia do polskiego urzędu skarbowego podatku dochodowego od wypłacanych kwartalnie odsetek z tytułu pożyczki zaciągniętej w EUR od firmy z Niemiec, jeśli tak, to w jakiej wysokości? Spółka zaciągnęła w 2005 r. pożyczkę w EUR. Odsetki są naliczane w EUR. Jakim kursem powinny być przeliczone na PLN?
W jaki sposób należy opodatkować przychód uzyskany przez obywatela Kanady od spółki kanadyjskiej, z tytułu pracy najemnej świadczonej na terytorium RP?
Dotyczy zwolnienia podmiotowego (art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o podatku od towarów i usług) w przypadku zagranicznej osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą na terytorium Polski.
Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem, czy w świetle obowiązujących przepisów prawa podatkowego wkłady niepieniężne (aporty) wnoszone do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zwolnione są od podatku od towarów i usług. Zdaniem Podatnika, wkłady niepieniężne (aporty) wnoszone do spółek prawa handlowego są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie przepisu § 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia
Opodatkowanie dochodów osób zagranicznych pełniących funkcję członków zarządu Spółki z o.o. zamieszkałych na terenie Niemiec.