Sposób opodatkowania wykonywanych przez Spółkę dodatkowych czynności, w zamian za które pobiera dodatkowe opłaty.
Nieuznanie opłaty dodatkowej za zgubienie (brak zwrotu) lub zniszczenie transpondera, pobieranej w wysokości kosztów zakupu nowego urządzenia, za wynagrodzenie z tytułu wykonywania przez gminę czynności podlegających opodatkowaniu VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat z tytułu rozwiązania umowy zawartej na czas oznaczony.
Braku obowiązku wliczania do limitu obrotów, który warunkuje ewidencjonowanie sprzedaży w kasie rejestrującej, kar za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych i opłat za zniszczone bądź zagubione zbiory biblioteczne oraz obowiązek wliczania do ww. limitu opłat za wydanie duplikatu karty bibliotecznej.
Opodatkowanie opłaty dodatkowej pobieranej w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu dotyczącego wypożyczenia rowerów.
‒ Opodatkowanie usług odpłatnego wypożyczania rowerów miejskich, ‒ określenie momentu powstania obowiązku podatkowego po stronie Gminy z tytułu odpłatnego wypożyczenia rowerów użytkownikom, ‒ brak opodatkowania opłat o charakterze sankcyjnym za nieprawidłowe (niezgodne z regulaminem) korzystanie przez użytkowników z rowerów miejskich, ‒ brak obowiązku wystawienia faktury na rzecz Operatora za przekazane
Usługi dodatkowe, stanowią odrębną całość lecz nie są właściwe ani niezbędne do świadczenia usług udzielenia pożyczki i zarządzania pożyczką zwolnionych od podatku. Omówione usługi nie korzystają zatem również ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 13 ustawy i podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki podstawowej 23%.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania usługi użyczenia nieruchomości i obciążania biorącego w użyczenie kosztami związanymi z eksploatacją magazynu soli, tj. podatkiem od nieruchomości oraz zużyciem wody i energii za odrębne usługi, opodatkowania podatkiem VAT kwoty podatku od nieruchomości i stawki podatku VAT z tytułu przenoszenia kosztów związanych z podatkiem od nieruchomości oraz z odsetkami
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku opłat dodatkowych pobieranych z tytułu udzielonych pożyczek oraz podlegania opodatkowaniu opłat sankcyjnych.
uznanie czy na potrzeby ustalenia obrotu oraz kalkulacji współczynnika struktury sprzedaży należy uwzględniać należne Bankowi opłaty o charakterze sankcyjnym
Ustalenie obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacja wartości współczynnika struktury sprzedaży
ustalanie obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacja wartości współczynnika struktury sprzedaży
ustalanie obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacja wartości współczynnika struktury sprzedaży
Odsetki i opłaty sankcyjne, nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie przez Wnioskodawcę jakichkolwiek usług na rzecz klientów. Tym samym nie powinny być objęte zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług. W konsekwencji, wskazane powyżej odsetki i opłaty sankcyjne nie stanowią obrotu dla celów podatku VAT oraz nie powinny być uwzględniane przy kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży
Opłaty pobierane za nielegalny pobór gazu mają jedynie charakter sankcyjny i stanowią odszkodowanie za bezumowne, bądź niezgodne z umową pobieranie gazu. Nie podlegają zatem opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Nielegalny pobór energii nie stanowi dostawy towarów, a wypłacane z tego tytułu odszkodowanie, nie jest wynagrodzeniem (płatnością) za dostawę towarów, lecz rekompensatą za poniesiona szkodę. Nie podlega zatem opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy należności z tytułu kar pieniężnych pobieranych przez Spółkę w formie opłat za nielegalny pobór energii elektrycznej, o których mowa w art. 57 ust. 1 Prawa energetycznego, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy Spółka postępuje prawidłowo opodatkowując opłaty za nielegalny pobór gazu?