Interpretacje

Interpretacja
29.01.2024 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT i obowiązek ewidencjonowania przy użyciu kasy fiskalnej opłat o charakterze kar i odszkodowań.

Interpretacja
18.11.2022 Podatki

Czy Spółka będzie mogła zaliczyć składkę dodatkową (kapitałową) wpłacaną przez nią nieobowiązkowo na subkonto składek dodatkowych w ramach umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartych na rzecz pracowników Wnioskodawcy do kosztów uzyskania przychodu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej?

Interpretacja
15.04.2021 Podatki

Brak obowiązku wliczenia do podstawy opodatkowania z tytułu świadczonych usług poniesionych kosztów opłat do urzędów, GSSE, GIW, które obciążają zleceniodawcę oraz zastosowania stawki podatku 0% dla usług świadczonych w porcie związanych z obsługą ładunków będących przedmiotem transportu międzynarodowego.

Interpretacja
23.11.2020 Podatki

ustalenie czy w przypadku dokonania przez Pożyczkobiorcę całkowitej lub częściowej spłaty zadłużenia wynikającego z zawartej umowy pożyczki przed upływem pierwotnie ustalonego terminu spłaty i związanego z tym zwrotu pobranych z góry opłat za usługi dodatkowe, należnych i naliczonych w oparciu o przyjęty pierwotnie okres finansowania, które wcześniej zostały uprzednio zidentyfikowane jako przychód

Interpretacja
19.10.2020 Podatki

Naliczane przez portal sprzedażowy dodatkowe opłaty (chargebacks) obniżające należny przychód za sprzedane towary, nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, a co za tym idzie nie pomniejszają uzyskanego przez Spółkę przychodu ze sprzedaży towarów podlegającego opodatkowaniu.

Interpretacja
26.01.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i udokumentowania opłat pobieranych za przekroczenie warunków wprowadzenia ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych w ramach zawartych umów zbiorowego odprowadzania ścieków oraz w ramach zawartych umów cywilnoprawnych hurtowej dostawy wody i hurtowego odbioru ścieków.

Interpretacja
01.02.2017 Podatki

Minister Rozwoju i Finansów stwierdza, że w analizowanym stanie faktycznym Wnioskodawca prawidłowo uznał, że opłata za przedłużenie okresu spłaty pożyczki podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT.