Wnioskodawcy, którego przedmiotem działalności jest sprzedaż samochodów, na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT w związku z art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. a) ustawy nowelizującej, przysługuje pełne prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego na fakturach zakupu przedmiotowych pojazdów. Przepis art. 3 ust. 1 ustawy nowelizującej nie ma bowiem w tym przypadku zastosowania.
Czy spółka fakturując klienta za świadczenia pracownicze, nabywane we własnym imieniu, ale na rzecz pracowników klientów, w postaci usług wymienionych w załączniku nr 3 do Ustawy o podatku od towarów i usług może stosować stawkę podatku VAT określoną w art. 41 ust. 2 tj. na dzień dzisiejszy 8%?
odsprzedaż towarów i usług przez Lidera projektu na rzecz współpartnerów projektu
Czy jako Zakład mogliśmy doliczyć do kwoty brutto podatek VAT do faktury obciążającej dzierżawcę za zużytą energię?
Czy odsprzedaż usług dotyczących tzw. mediów - energii elektrycznej, energii cieplnej, gazu i wody na rzecz jednostki budżetowej podlega refakturowaniu wg stawek podatku identycznych jak na fakturach wystawionych przez faktycznego usługodawcę?Czy w przypadku refakturowania usług dotyczących tzw. mediów (energii elektrycznej, energii cieplnej, gazu i wody) na rzecz jednostki budżetowej podatek naliczony
Czy uzyskany dochód ze sprzedaży uprawnień do emisji gazów cieplarnianych stanowi przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych ?
jakie są zasady ustalania różnic kursowych od własnych środków lub wartości pieniężnych w walutach obcych,
Czy w przypadku zakupu samochodu do dalszej odsprzedaży od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej na podstawie umowy kupna-sprzedaży, a nabywcą jest podatnik podatku od towarów i usług powstaje obowiązek podatkowy w podatku od czynnosci cywilnoprawnych w wysokości 2% ?
Czy w przypadku odsprzedaży map numerycznych (zasób bazy danych SIT) należy naliczyć podatek VAT w wysokości 22 % czy też dokonać zwolnienia z podatku VAT?
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie kupna i sprzedaży towarów używanych, tj. samochodów oraz maszyn i urządzeń rolniczych i budowlanych. Zakupu przedmiotowych towarów dokonuje od osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej oraz od firm na faktury VAT, jako zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ustawy o VAT. Dokonuje również zakupów ww. towarów - zwolnionych od podatku
Jaką zastosować podstawę i stawkę podatku VAT, w przypadku sprzedaży samochodu jako środka trwałego, wcześniej sprowadzonego z Niemiec i ujętego w chwili zakupu jako towar handlowy, zgodnie z prowadzoną działalnością tj. handlem samochodami używanymi, a następnie przyjętego do ewidencji środków trwałych firmy?
Czy przysługuje obniżenie podatku należnego o 100% podatku naliczonego, związanego z zakupem samochodu, który przeznaczony jest do dalszej odsprzedaży, w sytuacji gdy handel samochodami nie jest przedmiotem działalności podatnika, czy też będzie miał zastosowanie przepis wyrażony w art. 86 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług?
Przedmiotem działalności Spółki jest odsprzedaż samochodów osobowych. W miesiącu kwietniu 2004 r. zakupiła ona celem odsprzedaży samochód osobowy i w deklaracji VAT-7 za kwiecień powiększyła podatek naliczony o podatek wynikający z faktury zakupu wspomnianego samochodu. Na samochód ten nie znalazł się jednak nabywca i Zarząd Spółki w czerwcu 2004 r. podjął decyzję o wprowadzeniu tego pojazdu do ewidencji
Dotyczy odsprzedaży małżonkowi towarów handlowych w związku z likwidacją działalności gospodardczej.
Czy kupno i odsprzedaż firmie zajmującej się recyklingiem tłuszczów przepracowanych z cukierni i piekarni podlega opodatkowaniu stawką 0% przy stosowaniu klasyfikacji wyrobu według grupowania w PKWIU 15.41.11-90.40 (zał. nr 2 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. VAT - poz. 6)?
Jak podatnik zajmujący się odsprzedażą samochodów używanych winien opodatkować sprzedaż tych samochodów podatkiem od towarów i usług?
Czy podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług odsprzedaż samochodów osobowych, na podstawie § 67 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, oraz w jaki sposób należy rozliczyć podatek naliczony przy ich nabyciu?
Czy możliwym jest odliczenie podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów służących do naprawy samochodów osobowych przeznaczonych do dalszej odprzedaży?
Czy prawidłowym jest naliczanie przy sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z przynależącymi do tych lokali pomieszczeniami położonymi w podziemiu siedmioprocentowej stawki podatku VAT?