W zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z ust. 2 pkt 1-1a Ustawy o CIT wymienionych Składników Wynagrodzenia B+R w proporcji czasu pracy z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty wynagrodzenia zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanego ze Szwajcarii jednorazowego świadczenia mającego charakter odprawy pośmiertnej po zmarłym małżonku.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz odliczenie podatku VAT od nabywanych usług.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy otrzymane przez Wnioskodawczynię odszkodowanie i odprawa podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Rozpoznanie eksportu towarów oraz możliwości zastosowania stawki podatku 0%.
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika dotyczące zastosowania prawidłowej stawki podatku.
Czy pracodawca ma prawo pobrać podatek dochodowy od otrzymanego dodatkowego odszkodowania pieniężnego wypłaconego w ramach zwolnienia z tytułu restrukturyzacji?
Odprawa pieniężna wypłacona Wnioskodawcy w 2016 r. na podstawie przepisów ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu, zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, albowiem podstawą jej wypłaty był stosunek pracy. Zatem były zakład pracy Wnioskodawcy (płatnik
Odprawa jak i dodatkowe jednorazowe świadczenia nie są zwolnione od podatku.
Wypłacona Wnioskodawczyni odprawa jak i dodatkowe jednorazowe świadczenie w wysokości 45.500 zł nie są zwolnione od podatku. Świadczenia te stanowią dla Wnioskodawczyni przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy, albowiem podstawą ich wypłaty jest stosunek pracy.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanego w ramach zwolnień grupowych dodatkowego odszkodowania lub zadośćuczynienia
Czy korzysta ze zwolnienia przedmiotowego otrzymana odprawa z Organizacji Międzynarodowej?
1) Czy Spółka, jako płatnik, dokonując wypłaty jednej z odpraw, o których jest mowa w § 4 ust. 12 i ust. 15 Kontraktu, będzie zobowiązana do obliczenia, pobrania i wpłacenia do urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych? 2) Czy Spółka, jako płatnik, w związku z opłaceniem składki na polisę ubezpieczeniową, o której jest mowa w opisie stanu faktycznego, a także w przyszłości,
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wypłacanych świadczeń 70% zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Skutki podatkowe otrzymania odpraw w związku z rozwiązaniem umowy o pracę.