Możliwość uwzględnienia strat z lat ubiegłych na potrzeby ustalenia powstania obowiązku zapłaty daniny solidarnościowej.
Uzyskanie dochodów z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz dochodów z udziału w funduszach kapitałowych opodatkowanych w Szwecji podlega wyłączeniu z opodatkowania ich w Polsce i dochody te nie są uwzględniane w podstawie wymiaru daniny solidarnościowej.
Opodatkowanie w Polsce przychodu ze zbycia papierów wartościowych przez rezydenta podatkowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
Sposób ustalania wysokości podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
ustalenie czy strata powstała z tytułu obrotu akcjami jako podstawowej działalności Wnioskodawcy powinna zostać rozpoznana w ramach tzw. innych źródeł przychodów.
Uznanie przychodów związanych ze spłatą wierzytelności (bonów dłużnych) za przychody z papierów wartościowych, do których znajdzie zastosowanie art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. b updop. W konsekwencji przychody powstałe po stronie Spółki, związane ze spłatą należnej wierzytelności powinny być kwalifikowane do źródła przychodów jakimi są zyski kapitałowe.
Osiągnięty przez Wnioskodawcę przychód (dochód) z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych (m.in. akcji i obligacji), podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 30b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. A zatem przychody (dochody) te nie mogą być zaliczone do przychodów (dochodów) z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Czynność zbycia papierów wartościowych dostępnych do sprzedaży, które zasadniczo nie są przeznaczone, zdaniem Wnioskodawcy, do dalszego obrotu stanowi po jego stronie świadczenie usługi pośrednictwa finansowego podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT w konsekwencji Wnioskodawca jest zobowiązany do uwzględnienia w rozliczeniach podatku VAT obrotu uzyskanego z tytułu sprzedaży tych papierów. Bez znaczenia
Czy przychody spółki komandytowej z odpłatnego zbycia (w tym sprzedaży) akcji oraz koszty uzyskania tych przychodów będą dla podatnika, w przypadającej na niego części wynikającej z umowy spółki, przychodami i kosztami zaliczanymi do źródła przychodów podatnika pozarolnicza działalność gospodarcza, gdy:1. udziały lub akcje zostały wniesione do spółki komandytowej w formie wkładu niepieniężnego przedmiotem
Czy przychód (dochód) z odpłatnego zbycia papierów wartościowych akcje serii F i serii G Banku X nabyte przed 2004 r. podlega opodatkowaniu czy też jest zwolniony od podatku?
Czy Wnioskodawca słusznie zapłacił podatek w wysokości 2 585,00 zł z tytułu dokonanej w dniu 24 października 2006 roku transakcji sprzedaży akcji nabytych przed dniem 1 stycznia 2004 roku?
Czy Wnioskodawca jako osoba, która nabyła akcje w ofercie publicznej jest zobowiązany do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu zbycia przedmiotowych akcji, co najmniej w odniesieniu do akcji nabytych przed 2004 rokiem?
Czy w zakresie odpłatnego zbycia papierów wartościowych nabytych w drodze umowy pożyczki na zasadach wynikających z ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny lecz innych niż określone w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 20 kwietnia 2006 r. w sprawie trybu i warunków pożyczania maklerskich instrumentów finansowych z udziałem firm inwestycyjnych oraz banków powierniczych zastosowanie znajduje
Czy sprzedaż akcji pracowniczych C. i R. W. S.A nabytych od Skarbu Państwa na podstawie nieodpłatnej umowy zawartej w dniu 13.02.2002 r. na dzień 30.05.2005 r. była opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy tzw. Premia Wykupu, tj. różnica pomiędzy ceną nominalną obligacji a ceną ich wcześniejszego wykupu w celu umorzenia, jest kosztem uzyskania przychodów w dacie wykupu obligacji?
Czy uzyskany w 2005 r. dochód ze sprzedaży akcji nabytych w latach 1999-2000 a w 2004 r. wycofanych z giełdy papierów wartościowych korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?