Skutki podatkowe dla Spółki oraz Wspólnika z tytułu częściowego obniżenia wkładów wniesionych przez Wspólnika do Spółki komandytowej.
Możliwość obniżenia stawek amortyzacji dla wybranych środków trwałych od 1 stycznia 2024 roku do wysokości 0% oraz ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do obniżenia stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych za lata 2018-2023 i złożenia korekty zeznania CIT-8 za każdy rok objęty zmianą.
Obniżenie udziału kapitałowego komandytariusza w Spółce komandytowej bez dokonywania jakichkolwiek wypłat z tego tytułu, z przeznaczeniem tej części udziału kapitałowego na pokrycie strat z lat ubiegłych Spółki komandytowej nie będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie Wspólnika
Dotyczy ustalenia, czy Spółka jest uprawniona do uwzględnienia w rozliczeniu CIT za rok 2024 kosztów amortyzacji obliczonych z zastosowaniem od początku tego roku obniżonych stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych wprowadzonych do ewidencji przed 1 stycznia 2021 r.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka może w odniesieniu do przeszłych rozliczeń podatkowych zmienić wysokość stawek amortyzacyjnych dla wybranych Środków trwałych, wprowadzonych do Ewidencji i będących przedmiotem amortyzacji, do wysokości maksymalnej określonej w Wykazie.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu z tytułu obniżenia udziału kapitałowego w spółce komandytowo-akcyjnej, powstałej z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Koszty uzyskania przychodu z tytułu obniżenia wkładu w spółce komandytowej.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka może dokonać obniżenia stawek amortyzacji dla wybranej grupy środków trwałych amortyzowanych wg metody liniowej, przy podjęciu decyzji w trakcie bieżącego roku podatkowego (2020 rok) ze skutkiem zastosowania obniżonych stawek amortyzacji począwszy od pierwszego miesiąca bieżącego roku podatkowego, tj. od 1 stycznia 2020 roku.
Zaniechanie poboru podatku przy umorzeniu przez bank kwoty kapitału i odsetek z kredytu hipotecznego udzielonego na własne cele mieszkaniowe.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych w związku z obniżeniem wkładu kapitałowego w spółce komandytowej.
Prawo do obniżenia akcyzy należnej od napojów spirytusowych oraz prawo do wystąpienia z wnioskiem o zwrot akcyzy od energii elektrycznej, zużytej do wyprodukowania napojów spirytusowych w przypadku dokonania ich dostawy wewnątrzwspólnotowej bądź eksportu
Wypłata środków z tytułu obniżenia kapitału akcyjnego prostej spółki akcyjnej
1. Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania, najwcześniej w odniesieniu do roku podatkowego zaczynającego się od 1 stycznia 2022 r., stawki amortyzacji podatkowej obniżonej do dowolnej wysokości (nawet bliskiej zeru) dla wybranych Środków Trwałych (tzn. takich, które podlegają lub podlegały amortyzacji podatkowej), dla których przyjęto metodę amortyzacji liniowej, zgodnie z zasadami określonymi
Obowiązek oznaczania wyrobów akcyzowych podatkowymi znakami akcyzy, uznanie Spółki za podatnika oraz prawo do obniżenia kwoty akcyzy oraz wpłat dziennych o kwotę stanowiącą wartość podatkowych znaków akcyzy i moment dokonania tego obniżenia
Obniżenie wkładu - zmniejszenie udziału kapitałowego w spółce jawnej.
Ustalenie czy wynagrodzenie z tytułu obniżenia wkładu w spółce osobowej będzie wiązało się z obowiązkiem uiszczenia podatku dochodowego.
Ustalenie czy wynagrodzenie z tytułu obniżenia wkładu w spółce osobowej będzie wiązało się z obowiązkiem uiszczenia podatku dochodowego.
w zakresie ustalenia, czy: - Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania w odniesieniu do poprzednich lat podatkowych (w odniesieniu do których nie upłynie okres przedawnienia zobowiązania podatkowego CIT) stawki amortyzacji podatkowej obniżonej do dowolnej wysokości (nawet bliskiej zeru) dla wybranych Środków Trwałych (tzn. takich, które podlegają lub podlegały amortyzacji podatkowej), dla których
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę od Spółki kwoty spłaty z tytułu zwrotu części wpłaconego wkładu (w związku z obniżeniem udziału kapitałowego - zmniejszenie wkładu do Spółki) będzie skutkowało powstaniem zobowiązania podatkowego po stronie Wnioskodawcy - obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę od Spółki kwoty spłaty z tytułu zwrotu części wpłaconego wkładu (w związku z obniżeniem udziału kapitałowego - zmniejszenie wkładu do Spółki) będzie skutkowało powstaniem zobowiązania podatkowego po stronie Wnioskodawcy - obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania w odniesieniu do poprzednich lat podatkowych (w odniesieniu do których nie upłynie okres przedawnienia zobowiązania podatkowego CIT) stawki amortyzacji podatkowej obniżonej do dowolnej wysokości (nawet bliskiej zeru) dla wybranych Środków Trwałych (tzn. takich, które podlegają lub podlegały amortyzacji podatkowej), dla których przyjęto metodę amortyzacji