Podział Spółki przez przeniesienie Filii Wyodrębnianych na Spółkę Przejmującą.
Skutki podatkowe przekształcenia Przedsiębiorcy w jednoosobową spółkę kapitałową – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Opodatkowanie usług świadczonych przez lekarza weterynarii (niebędącego pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej) na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposób ich udokumentowania.
Ustalenie czy Opłata Wyrównawcza dokonywana na podstawie noty księgowej, zmniejszająca bądź zwiększająca przychody lub koszty powinna zostać rozpoznana w wyniku z działalności zwolnionej z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 i 34a ustawy o CIT.
W sytuacji, gdy dostawcy wystawią w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia faktury dotyczące zakupu towarów i usług sprzed Dnia Wydzielenia związaną z działalnością ZCP, Spółka Przejmująca nie będzie zobowiązana do wystawienia jakichkolwiek dokumentów korygujących do tych faktur, bowiem faktury te zostały wystawione w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia prawidłowo, ponieważ ich adresatem była
Praw do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z faktur i z duplikatów faktur, prawa do złożenia korekty deklaracji oraz wystawiania not korygujących w związku z nabyciem w drodze aportu przedsiębiorstwa w spadku.
Opodatkowanie usług świadczonych przez lekarza weterynarii (niebędącego pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej) na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposób ich udokumentowania.
Ujmowanie faktur dokumentujących WNT wystawionych po dniu przekształcenia na Przedsiębiorcę w rejestrach i deklaracjach, wystawianie i akceptacja not korygujących.
Skutki podatkowe dotyczące wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku należnego, uwzględniania dla celów VAT faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku naliczonego, odliczenie podatku VAT z faktur na których jako nabywca wskazana jest Spółka Dzielona, korygowania danych nabywcy notą księgowa i rozpoznania obowiązku podatkowego
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Skutki podatkowe przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Dotyczy ustalenia, czy środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w celu ich przekazania innemu podmiotowi nie stanowią dla Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania, a w konsekwencji zapłacona następnie przez Wnioskodawcę w ramach transferu tych środków kwota w tej samej wysokości nie stanowi dla niego kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe przekształcenia Przedsiębiorcy (os. fizycznej) w jednoosobową spółkę kapitałową - spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Prawo do odliczenia przez Państwa Spółkę podatku naliczonego z faktur dokumentujących dostawę towarów lub świadczenie usług związanych z nabytym ZCP wystawionych w dniu lub po dniu podziału, na których jako nabywca zostanie wskazana Spółka Dzielona.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej poprawności danych spółki wystawionych na fakturze przez spółkę cywilną.
Ustalenie, który z podmiotów, tj. Spółka Dzielona czy Spółka przejmująca będzie zobowiązany do wystawienia faktur sprzedażowych i rozpoznania podatku należnego w odniesieniu do czynności związanych z Wydzieloną Częścią Przedsiębiorstwa Spółki Dzielonej, realizowanych przed Dniem Podziału, jeżeli obowiązek podatkowy VAT powstanie przed Dniem Podziału, w Dniu Podziału lub po Dniu Podziału; ustalenia,
Opodatkowanie wynagrodzenia należnego od Narodowego Funduszu Zdrowia pomniejszonego o wartość środków otrzymanych na pokrycie kosztów wynagrodzeń. Obowiązek wystawiania faktur korygujących in minus. Odstąpienie od wystawiania faktur korygujących i dokumentowania zmiany kwoty należnego wynagrodzenia innym niż faktura dokumentem księgowym. Obowiązek pomniejszenia podstawy opodatkowania w ewidencji sprzedaży
Prawo do odliczenia podatku VAT w deklaracji JPK VAT pomimo braku akceptacji przez sprzedawcę noty korygującej dotyczącej korekty błędnego NIP-u nabywcy.
1. Działania na rzecz Dostawcy, które Organizator sieci świadczy na rzecz Dostawcy powinny zostać udokumentowane fakturami wystawianymi przez podmiot świadczący przedmiotowe usługi, a więc przez Organizatora sieci. 2. Działania na rzecz Organizatora sieci, które Wnioskodawca świadczy na rzecz Organizatora sieci powinny zostać udokumentowane fakturami wystawianymi przez podmiot świadczący przedmiotowe
Wnioskodawca ma prawo do odliczenia 50% podatku naliczonego zgodnie z art. 86a ust. 1 ustawy na podstawie faktury dokumentującej zakup udziału wynoszącego 1/2 w prawie własności samochodu, pomimo braku numeru NIP Wnioskodawcy na tej fakturze, ponieważ ww. faktura odzwierciedla prawdziwe zdarzenie gospodarcze. Nie jest konieczne wystawienie przez Wnioskodawcę noty korygującej do otrzymanej przez niego
opodatkowania otrzymanego przez Wnioskodawcę „ryczałtu” z tytułu zwrotu kosztów wykonania nakazu odstrzału dzików oraz ustalenia podstawy opodatkowania otrzymywanych kwot
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania kwot należnych Spółce za wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu VAT oraz udokumentowania ww. czynności notą księgową.
ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT dla czynności dostawy nieruchomości na rzecz Dzierżawcy, opodatkowanie podatkiem VAT czynności potrącenia wzajemnych roszczeń Dzierżawcy i Gminy Miasta …, sposób dokumentowania czynności potrącenia wzajemnych roszczeń Dzierżawcy i Gminy Miasta …, zastosowanie podstawowej stawki podatku VAT dla sprzedaży nieruchomości zabudowanej