Zakup samochodu osobowego za granicą z przeznaczeniem do wożenia dziecka z niepełnosprawnością
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu osobowego przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
Nabycie na własne potrzeby – osobiste i do działalności gospodarczej – samochodu osobowego przez posiadacza orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym uprawnia do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z treści art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu specjalnego kempingowego przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
Możliwość dokonywania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością i złożenia korekty zeznania za wcześniejszy rok.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez opiekuna osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej, posiadającej orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Nabycie samochodu osobowego przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez przedstawiciela ustawowego niepełnosprawnego dziecka.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na wyposażenie pomieszczenia do prowadzenia ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Rozliczenie nienależnie zapłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
Brak możliwości odliczenia wydatków poniesionych w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatek na terapie niepełnosprawnego dziecka (faktury na inną osobę) i na samochód (Wnioskodawca nie był właścicielem ani współwłaścicielem).
Skoro wydano dla Pana orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy, które to orzeczenie jest – jak wynika z wyżej powołanych przepisów – traktowane na równi z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym – przy zakupie samochodu osobowego był Pan uprawniony do skorzystania ze zwolnienia z art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W tak przedstawionym stanie faktycznym, skoro jak Pan zaznaczył, w orzeczeniu zostało wskazane, że niepełnosprawność jest związana z chorobą neurologiczną mającą wpływ na narząd ruchu, to wskazać należy, że ma Pan prawo do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z treści art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Wydatek poniesionego na zakup skutera trójkołowego elektrycznego, nie spełnia kryteriów ulgi rehabilitacyjnej, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 2 i 3 ustawy PIT.
Czy osoba niepełnosprawna, która kupiła na współwłasność samochód osobowy może skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży produktów wytworzonych przez uczestników B (osoby niepełnosprawne) w ramach realizowanego programu rehabilitacji.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży udziału w samochodzie osobowym przez osobę niepełnosprawną.