Zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z transakcją nabycia dzieła sztuki na terenie Wielkiej Brytanii.
Czy muzeum przeprowadzając transakcję zakupu dzieła łącznie z nabyciem autorskich praw majątkowych do tego dzieła jest zwolnione z obowiązku pobrania tzw. podatku od źródła?
w zakresie braku obowiązku odliczania podatku naliczonego od dokonanych zakupów z zastosowaniem współczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a i nast. ustawy o VAT
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 2a i art. 90 ustawy oraz zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Obowiązek stosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT oraz możliwości odliczenia podatku na podstawie współczynnika proporcji z art. 90 tej ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania badań archeologicznych i architektonicznych stawką podatku VAT w wysokości 23%.
Czy muzeum, jako jednostka organizacyjna jednostki samorządu terytorialnego, korzysta ze zwolnień dla jednostek samorządu terytorialnego zawartych w art. 8 pkt. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy bezpłatne wstępy oraz bezpłatne wystawy plenerowe mają wpływ na ustalenie proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a-2c ustawy oraz obowiązku stosowania art. 86 ust. 2a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla organizacji imprez plenerowych oraz wystaw.
uznanie działalności prowadzonej przez Muzeum za działalność gospodarczą i brak obowiązku stosowania przepisów art. 86 ust. 2a przy odliczaniu podatku naliczonego
Obowiązek rozliczenia podatku naliczonego zgodnie z dyspozycją art. 86 ust. 2 ustawy o VAT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2016 r.
Stawka podatku VAT dla usługi związanej z rekreacją w zakresie wstępu.
nieodpłatne usługi wstępu do muzeum związane są z prowadzoną działalnością gospodarczą, a wydatki poniesione w związku z tymi usługami nie powinny być uwzględniane w sposobie określenia proporcji o którym mowa w art. 86 ust. 2a, prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie proporcji z art. 90 ust. 3
Ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 8 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych korzystają wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego (czyli: gminy, powiaty, województwa). Omawianym przywilejem podatkowym nie są natomiast objęte jednostki organizacyjne (gminne, powiatowe, wojewódzkie) tworzone przez jednostki samorządu terytorialnego w tym również muzeum rejestrowane.
Stawki podatku obowiązujące dla świadczonych usług organizacji wystaw.
Muzeum nie może zastosować zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a) ustawy, gdyż jak wynika z treści wniosku Zainteresowany planuje uzyskiwać z tej działalności w sposób systematyczny dochody, które nie zostaną przeznaczone w całości na kontynuację lub doskonalenie świadczonych usług, lecz na bieżące wydatki. W konsekwencji powyższego, przedmiotowe usługi świadczone przez
Do usług konserwatorskich, świadczonych na zlecenie, Muzeum nie będzie mogło zastosować zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a) ustawy, brak również podstaw do zastosowania zwolnienia przewidzianego w § 43 ust. 1 rozporządzenia.
stawka podatku VAT na usługi przewodnika świadczone wraz z usługą wstępu do Muzeum
Czy przy zakupie eksponatów i muzealiów o wartości przekraczającej 1.000,00 zł przez podatnika podatku od towarów i usług od osoby fizycznej na podstawie umowy kupna sprzedaży czynność ta podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?