miejsce wykonywania
Interpretacja
07.04.2023 Podatki

Rzeczywisty ośrodek zarządzania polskiej spółki z o.o. będzie znajdował się na Cyprze. W takiej sytuacji planowane zawarcie umowy Spółki nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 5 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
23.01.2020 Podatki

Biorąc pod uwagę powyższe, należy stwierdzić, że oddanie Dyrektorowi do dyspozycji samochodu służbowego i wyznaczenie miejsca garażowania w miejscu zamieszkania Dyrektora, nie skutkuje powstaniem po stronie pracownika przysporzenia majątkowego, o ile przejazdy z/do tego miejsca odbywają się wyłącznie w celach służbowych. W konsekwencji, dojazdy pracownika z miejsca zamieszkania, będącego jednocześnie

Interpretacja
11.12.2019 Podatki

Oddanie Nadleśniczemu do dyspozycji samochodu służbowego i wyznaczenie miejsca garażowania w miejscu służbowego zamieszkania na terenie Nadleśnictwa, wynikające z charakteru pracy na danym stanowisku, nie skutkuje powstaniem przychodu pracownika, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych o ile przejazdy te odbywają się wyłącznie w celach służbowych. W konsekwencji

Interpretacja
21.06.2018 Podatki

Czy Umowa Transferu, w zakresie w jakim dotyczy przeniesienia wierzytelności z tytułu pożyczek za wynagrodzeniem, podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
24.04.2014 Podatki

Czy w rozpatrywanych przypadkach można stosować podwyższone koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 361 ze zm.)?

Interpretacja
16.04.2014 Podatki

Czy mieszkaniec miejscowości Y, pracujący na terenie miejscowości X, może odliczyć od dochodu faktycznie poniesione koszty na dojazd do pracy własnym samochodem w sytuacji, gdy ryczałtowe koszty uzyskania przychodu nie wystarczają na pokrycie kosztów związanych z dojazdem do pracy oraz brak jest możliwości skorzystania z odliczenia kosztów dojazdu udokumentowanych imiennymi biletami okresowymi, z uwagi

Interpretacja
18.06.2013 Podatki

Należy stwierdzić, iż przejazdy pracowników samochodem służbowym na trasie pomiędzy wyznaczonym miejscem parkowania samochodów służbowych w miejscu ich zamieszkania, w celu dojazdów z miejsca wykonywania pracy i do miejsca wykonywania pracy - o ile nie służą osobistym celom pracowników lecz wykorzystywane są w ramach realizacji zadań służbowych - nie stanowią nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu

Interpretacja
18.06.2013 Podatki

Zakres powstania przychodu po stronie pracownika z tytułu jazdy samochodem służbowym z miejsca wykonywania pracy i do miejsca wykonywania pracy.

Interpretacja
14.08.2012 Podatki

Czy planowane przez Spółkę działania polegające na zobowiązaniu pracowników do jazd samochodami służbowymi z miejsca zamieszkania (miejsca garażowania) do miejsca wykonywania pracy oraz z miejsca wykonywania pracy do miejsca zamieszkania (miejsca garażowania) przy założeniu, że zobowiązujących u pracodawcy przepisów prawa pracy (regulaminu korzystania z samochodów służbowych oraz z poszczególnych umów

Interpretacja
04.10.2011 Podatki

Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy pożyczki.

Interpretacja
06.05.2011 Podatki

Czy planowane przez Spółkę działania polegające na zobowiązaniu pracowników do jazd z miejsca zamieszkania (miejsca garażowania) do miejsca wykonywania pracy oraz z miejsca wykonywania pracy do miejsca zamieszkania (miejsca garażowania) przy założeniu, że z obowiązujących u pracodawcy przepisów prawa pracy (regulaminu korzystania z samochodów służbowych oraz z poszczególnych umów zawieranych z pracownikami

Interpretacja
29.04.2011 Podatki

Czy pracownik, w stanie opisanym powyżej, korzystający z samochodu służbowego w celu dojazdu z domu do pracy i z powrotem, uzyskuje przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
25.08.2010 Podatki

Czy po stronie pracownika wykonującego całość obowiązków wynikających z tytułu umowy o pracę poza siedzibą Spółki nie powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia związanego z garażowaniem samochodu w miejscu zamieszkania pracownika i czy w związku z tym Spółka nie będzie zobowiązana jako płatnik do uwzględnienia tego faktu przy obliczaniu zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Interpretacja
30.11.2009 Podatki

Zastosowanie podwyższonych kosztów uzyskania przychodu ze stosunku pracy do pracowników wykonujących pracę poza miejscowością, w której zamieszkują.

Interpretacja
27.05.2009 Podatki

Czy przeniesienie własności udziałów w celu zwolnienia się ze zobowiązania do spłaty pożyczki wraz z należnymi odsetkami, dokonane w ramach umowy, opartej na konstrukcji datio in solutum, umożliwia Spółce zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odsetek od tych pożyczek?

Interpretacja
30.03.2005 Podatki

Według jakiej stawki podatku od towarów i usług należy opodatkować naprawę samochodów ciężarowych będących własnością kontrahentów zagranicznych dokonywanych na terytorium Polski?

Interpretacja
27.08.2004 Podatki

Czy w przypadku wykonania usług przerobu uszlachetniającego na zlecenie polskiego podmiotu z przeznaczeniem gotowego wyrobu dla kontrahenta będącego podatnikiem kraju wspólnotowego innego niż Polska stawka podatku wynosi 22%?

Interpretacja
07.06.2004 Podatki

Z przedmiotowego pisma podatnika wynika, że świadczy on na terenie Polski usługi serwisowe dotyczące sprzętu elektronicznego, na zamówienie firmy mającej siedzibę w Niemczech, na którą wystawiana jest faktura VAT.Podatnik zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, czy po zarejestrowaniu się jako dostawca wewnątrzspólnotowy będzie uprawniony do wystawiania kontrahentowi niemieckiemu faktury ze stawką 0%.