Interpretacja indywidualna w zakresie braku obowiązku wliczania do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, sprzedaży mediów do lokali mieszkalnych wykorzystywanych wyłącznie na cele mieszkaniowe, zwolnionej przedmiotowo od podatku od towarów i usług zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 10 rozporządzenia Ministra Finansów z 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług
Uznanie wyodrębnionego działu za ZCP i uznanie tej czynności za niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie wyodrębnionego działu za ZCP i wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT.
Brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik VAT z tytułu sprzedaży działek.
Skutki podatkowe administrowania lokalami mieszkalnymi do czasu zakończenia postępowania spadkowego przez jednego z spadkobiorców.
Stosowanie odpowiedniej stawki podatku przy refakturowaniu energii elektrycznej i prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez operatora.
1. Czy prace rozwojowe w wymienionych projektach wyczerpują definicję działalności badawczo-rozwojowej o której mowa w art. 4a pkt 26 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i dają podatnikowi prawo do odliczenia poniesionych kosztów od podstawy opodatkowania zgodnie z art. 18d ust. 1 tej ustawy? 2. Czy koszty wynagrodzeń chorobowych oraz wynagrodzeń z tytułu urlopów oraz innych usprawiedliwionych
Opodatkowanie ryczałtem refaktury wystawionej najemcom za zużycie mediów (energii elektrycznej, ogrzewania, wody, wywozu śmieci).
Ocena skutków podatkowych rozdziału płatności powiązanych z nabyciem mediów w podatku od towarów i usług.
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
Usługa najmu lokali mieszkalnych będzie zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 36 ustawy, Wnioskodawca ma obowiązek zastosować do refakturowanych mediów stawki właściwej dla dostawy danego medium.
Dotyczy możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Gmina powinna obniżyć kwotę podatku należnego na podstawie faktur korygujących, które zamierza wystawić w związku z zastosowaniem błędnej (zawyżonej) stawki podatku VAT w rozliczeniu za okres, w którym wystawione zostaną faktury.
Odsprzedaż mediów nie może być traktowana jako transakcja związana z nieruchomością, a w konsekwencji jej wartość nie może być uwzględniana w limicie zwolnienia podmiotowego z VAT – wyrok NSA z 24 stycznia 2023 r., sygn. akt I FSK 1307/19.
Uznanie, że odsprzedaż mediów przez Państwa na rzecz Najemców powinna być uznana za świadczenie odrębne od usługi najmu, a w konsekwencji w stosunku do opłat za media należy stosować właściwą dla nich stawkę VAT.
Transakcja zbycia udziału nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Transakcja zbycia udziału nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie najmu i dostawy mediów za świadczenie kompleksowe lub odrębne świadczenia w zależności od ustalonego modelu rozliczeń z najemcą, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu refakturowania mediów oraz usług sprzątania, możliwość refakturowania na najemcę kosztów wywozu odpadów komunalnych.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opłat najemców
Uznanie, że odsprzedaż Mediów przez Spółkę na rzecz Najemców, zużytych w halach magazynowych, powinna być uznana za świadczenie odrębne od usługi najmu, a w konsekwencji w stosunku do opłat za Media należy stosować stawkę VAT właściwą dla danego rodzaju Mediów oraz, że odsprzedaż Mediów przez Spółkę na rzecz Najemców, zużytych w częściach wspólnych Parku, powinna być uznana za świadczenie odrębne od
W świetle ustawy o podatku od towarów i usług, stosując ww. kryteria refakturowania Najemców zużytymi mediami, mają Państwo prawo zastosować właściwe stawki podatku VAT dla danego rodzaju mediów.
Dotyczy uznania, że od sprzedaż Mediów na rzecz Klienta należy traktować jako świadczenie odrębne od usługi najmu i w rezultacie w stosunku do Opłat Indywidualnych należy zastosować stawkę VAT właściwą dla określonych towarów lub usług oraz prawa do odliczenia podatku należnego z tytułu Opłat Indywidualnych z faktur korygujących in minus.