Stawka podatku VAT dla sprzedaży Gruntu i Budynku, kwestia wyodrębnienia w cenie i zaliczce części przypadającej na Meble w zabudowie, AGD, Wyposażenie, stawka dla cesji Praw Autorskich i Gwarancji, prawo do odliczenia.
Do usług stałego montażu elementów meblowych, stałej zabudowy meblowej, zabudowy lamperii, geberitów, wykładania ścian płytami MDF, fornirem lub laminatem oraz montażu drzwi przesuwnych Wnioskodawca ma prawo stosować obniżoną stawkę podatku VAT w wysokości 8%.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla transakcji sprzedaży Gruntu i Budynku; - obowiązek wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na Meble w zabudowie i pozostałą zabudowę łazienkową i ich opodatkowania podatkiem VAT według właściwych stawek, odrębnie od Gruntu i Budynku; - obowiązek wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na AGD i ich opodatkowania
Wskazane wydatki będą uprawniały do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Zastosowanie stawki 5,5% w stosunku do przychodów z produkcji oraz montażu mebli według indywidualnego projektu dla jednego kontrahenta.
Zbywany przez Panią lokal mieszkalny został nabyty na własne cele mieszkaniowe, w związku z czym wydatek poniesiony przez Panią na spłatę rat kredytu i odsetek od kredytu zaciągniętego na ten lokal stanowi zatem wydatek na własne cele mieszkaniowe. Nie będzie mogła Pani zaliczyć do celów mieszkaniowych spłaty prowizji bankowej wynikającej z umowy kredytu hipotecznego zaciągniętego na sprzedawaną nieruchomość
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zbywaną nieruchomość.
Czy wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży działki, na spłatę kredytu oraz dokończenie budowy domu, w okresie wskazanym w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, będzie uprawniało do zwolnienia przedmiotowego na podstawie ww. przepisu?
Stawka podatku dla usługi wykonania zabudowy meblowej oraz w zakresie stawka podatku dla dostawy i montażu sprzętu AGD montowanego w zabudowie meblowe.
Czy do wydatków na własne cel mieszkaniowe można zaliczyć wydatki poniesione na: spłatę umów opisanych we wniosku oraz na zakup materiałów, towarów oraz usług montażu i instalacji dotyczących lokalu mieszkalnego wymienionych we wniosku?
W zakresie m.in. uznania poniesionych wydatków na zakup materiałów budowalnych mebli, narzędzi itp. i usług za wydatki na cele mieszkaniowe (art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla montażu zabudowy meblowej (mebli kuchennych, łazienkowych i szaf wnękowych).
Zabudowa wnękowa, meblowa, przestrzeni. Elementy zabudowy montowane za pomocą klejów, zaprawy, listew montażowych.
Czy właściwą stawką podatku jest obniżona stawka podatku VAT 8 %, wynikająca z art. 41 ust. 2 ustawy o VAT, która ma zastosowanie do opodatkowania opisanego we wniosku kompleksowego świadczenia, polegającego na zaprojektowaniu, dopasowaniu na wymiar oraz trwałej zabudowie komponentów meblowych kuchennych wykonywanych dla lokali mieszkalnych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym
Czy w stanie prawnym obowiązującym po 1 stycznia 2011 roku oraz zgodnie z uchwała NSA sygn. akt I FPS 2/13 świadczenie kompleksowe polegające na montażu trwałej zabudowy meblowej z uprzednio nabytych i przygotowanych materiałów, wykonywane w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, należy traktować jako usługę modernizacji, podlegająca opodatkowaniu
Czy działanie polegające na zastosowaniu obniżonej stawki podatku od towarów i usług w wysokości 8% jest prawidłowe?
Stawka podatku VAT na wykonanie trwałej zabudowy wnękowej i mebli wbudowanych na stałe w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
1. Czy Wnioskodawca może zastosować stawkę podatku VAT 8% przy montażu zabudowy kuchennej wraz z materiałem na terenie Polski? 2. Czy zabudowy wnęk (szaf) wraz z materiałem mogą mieć stawkę podatku VAT 8%?