1. Czy w związku z najmem składników majątku ruchomego od podmiotu powiązanego po stronie Wnioskodawcy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu dochodów z ukrytych zysków? 2. Czy w związku z najmem samochodu ciężarowego od podmiotu powiązanego Wnioskodawca będzie zobligowany do rozpoznania dochodu z tytułu ukrytych zysków?
1) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu nieruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 2) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu ruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 3) Czy podstawa opodatkowania dochodu z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w odniesieniu do samochodów osobowych wykorzystywanych
Czy w związku z najmem: 1. składników majątku ruchomego, 2. samochodów dostawczych typu BUS, 3. samochodów osobowych dla zarządu Wnioskodawcy, 4. oraz zawarciem umowy usług pośrednictwa od podmiotu powiązanego po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu dochodów z ukrytych zysków?
Wskazanie, czy wniesienie aportu niepieniężnego (ruchomych środków trwałych) do spółki z o.o. będzie stanowić odpłatną dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu według podstawowej stawki VAT, wynoszącej 23%; Wskazanie, czy podstawę opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia aportu, która wykazywana jest na fakturze, stanowi suma wartości nominalnej otrzymanych w zamian za aport udziałów w spółce
Możliwość zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy towarów na rzecz kontrahenta zagranicznego, w sytuacji gdy na tych towarach wykonywane będą usługi na terytorium kraju.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika VAT z tytułu sprzedaży składników rzeczowych majątku ruchomego
opodatkowanie sprzedaży części maszyn i urządzeń oraz nieruchomości należących do Spółki
Aport składników majątkowych niestanowiących przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Aport towarów używanych.
Zbycie budynków i budowli objęte będzie zwolnieniem od podatku, zbycie prawa użytkowania wieczystego na rzecz użytkownika nie będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu, zbycie wyposażenia będzie opodatkowane właściwą stawką podatku.
Wnioskodawczyni posiada stałe miejsce zamieszkania w Niemczech. W związku z powyższym zgodnie z art. 22 ust. 1 ww. Umowy kwota uzyskana ze sprzedaży samochodu osobowego, podlega opodatkowaniu tylko w państwie miejsca zamieszkania Wnioskodawczyni, czyli w Niemczech.
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług polegających na remoncie, konserwacji i eksploatacji urządzeń i instalacji stanowiących wyposażenie platform, a także instalacji wiertniczych i eksploatacyjnych służących poszukiwaniu oraz wydobyciu gazu i ropy naftowej, świadczonych w wyłącznej strefie ekonomicznej RP.
Miejsce świadczenia i opodatkowania usług polegających na odblokowaniu przewodu wiertniczego zaklinowanego w odwiercie w trakcie wiercenia, świadczonych w wyłącznej strefie ekonomicznej RP.
Czy w opisanym stanie faktycznym, środki pieniężne otrzymane w związku z likwidacją spółki komandytowej nr 2 i spółki komandytowej nr 1 podlegają opodatkowaniu na poziomie Wspólnika w momencie likwidacji?
Czy w opisanym stanie faktycznym, w razie odpłatnego zbycia składników majątku obrotowego Spółki komandytowej nr 2, kosztem uzyskania przychodu z tego zbycia będzie dla Wnioskodawcy wartość zbywanych odpłatnie składników majątku określona w umowie Spółki komandytowej nr 2, nie wyższa jednak od ich wartości rynkowej w proporcji do udziału Spółki komandytowej nr 1 w zyskach Spółki komandytowej nr 2 i
Czy wytworzone w ramach prowadzonej działalności gospodarczej mieszkania na sprzedaż winny być zakwalifikowane jako majątek trwały czy obrotowy?
Czy dochody otrzymywane przez spółkę węgierską (siedziba na terenie Węgier) z dzierżawy majątku ruchomego na terenie Polski podlegają umowie w sprawie podwójnego opodatkowania z Węgrami i jak w związku z tym są opodatkowane?
Według jakiej stawki podatku od towarów i usług należy opodatkować naprawę samochodów ciężarowych będących własnością kontrahentów zagranicznych dokonywanych na terytorium Polski?