Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 kwietnia do 4 maja 2022 r. Minister Rolnictwa planuje przedłużyć termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i przejściowego wsparcia krajowego o dwa tygodnie (do 31 maja). Przedłużony zostanie też termin zgłaszania zmian we wnioskach.
Zwolnienie od podatku usług udzielania pożyczek pod zastaw wraz z usługami dodatkowymi.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego zobowiązania się Wnioskodawcy do nie przyjmowania oferty zawarcia umowy przenoszącej własność rzeczy oraz opodatkowania odszkodowania za naruszenie umowy przez Sprzedającego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalania i ewidencjonowania przychodu z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.
Czy prawidłowo postępuje Pani zaliczając po stronie kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności wartość wynikającą z protokołu likwidacyjnego dotyczącego uszkodzonych, nienadających się do sprzedaży zastawów? Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartości zastawu (zastaw przeszedł na własność lombardu) zabranego przez funkcjonariuszy policji, potwierdzone protokołem policyjnym
w zakresie wpływu remanentu rzeczy zastawionych będących w dniu sporządzenia remanentu własnością Wnioskodawczyni na sposób ustalenia dochodów/straty z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.
Czy należności związane z udzielaniem pożyczek (odsetki, prowizja, opłata za wycenę i przechowanie) podlegają zwolnieniu od podatku VAT?
Możliwość zastosowania w stosunku do sprzedawanych pojazdów procedury VAT marża, sposób określenia ceny nabycia tych pojazdów oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur VAT dokumentujących koszty związane ze sprzedażą pojazdu.
Czy opłata, która była pobierana w okresie styczeń 2011 r. do sierpień 2012 r. z tytułu udzielonej pożyczki, tj. opłata za przechowanie, jest zwolniona od podatku VAT?
Zwolnienie od podatku VAT opłaty manipulacyjnej, prowizji oraz opłaty za przechowywanie z tytułu udzielania pożyczki pod zastaw.
w zakresie zwolnienia od podatku czynności stanowiących elementy usługi udzielania pożyczek pod zastaw na rzeczach ruchomych.
w zakresie sposobu ustalenia przychodu z prowadzonej przez Wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej (lombardu) w sytuacji zbycia rzeczy zastawionych bez ich dalszej obróbki oraz sposobu ewidencjonowania ww. przychodu w prowadzonej ewidencji księgowej
w zakresie sposobu ustalenia przychodu z prowadzonej przez Wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej (lombardu) w sytuacji zbycia rzeczy zastawionych po ich wcześniejszej obróbce oraz sposobu ewidencjonowania ww. przychodu w prowadzonej ewidencji księgowej
przychód z tytułu zbycia rzeczy otrzymanej w zastaw tytułem zabezpieczenia udzielonej pożyczki
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku w części dotyczącej prowizji naliczonej od udzielonych pożyczek oraz w części dotyczącej sprzedaży zastawionej biżuterii.
Czy po dniu 31 grudnia 2010 r. sprzedaż zastawu, wykonywana w efekcie zawartej umowy lombardowej będzie zwolniona od podatku na mocy art. 43 ust. 1 pkt 38 i ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług?
Zapytanie o sposób określenia podstawy opodatkowania i stawkę podatku od towarów i usług w przypadku sprzedaży towarów przyjętych w zastaw przez lombard w wykonaniu działalności polegającej na udzielaniu pożyczek pod zastaw.