Dotyczy ustalenia, czy Spółka w likwidacji z uwagi na fakt, że strona przewiduje, iż uzyska w roku podatkowym 2024 także stratę, będzie zobowiązana do naliczenia i zadeklarowania podatku dochodowego od osób prawnych minimalnego, o którym to podatku mowa w art. 24ca ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zwanym dalej w skrócie podatkiem od spółek.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych Umów Pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
1. Czy dla celów podatkowych prawidłowo rok 2023 podzielono na dwa lata podatkowe i tym samym rok podatkowy pokrywa się z rokiem obrotowym chociaż nie trwa 12 miesięcy (art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)? 2. Czy ustalając status małego podatnika za 2024 rok brać pod uwagę sprzedaż od 1 kwietnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.?
Uznanie transakcji sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w likwidacji za sprzedaż przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Zbycie udziałów w działkach wykorzystywanych w działalności gospodarczej Spółki cywilnej oraz udziałów w działkach nabytych do majątku prywatnego.
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości po likwidacji działalności gospodarczej.
Prowadzę działalność gospodarczą i jestem czynnym podatnikiem VAT. Z uwagi na wiek postanowiłem zlikwidować działalność, jednak lokal, w którym ją prowadziłem, chciałbym wynajmować. Czy po likwidacji działalności wynajem lokalu będzie podlegać VAT?
Likwidacja spółki oraz przekazanie pozostałego po zaspokojeniu wierzycieli majątku spółki do majątków wspólników, nie zostało wymienione w ustawowym katalogu czynności określonych w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jako podlegające opodatkowaniu tym podatkiem.
Skutki podatkowe otrzymanego odszkodowania z GAP oraz z rozliczenia leasingodawcy z tytułu ubezpieczenia stanowiącego nadwyżkę po likwidacji działalności gospodarczej
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy darowizny na rzecz syna opisanego zespołu składników majątku oraz obowiązek sporządzenia spisu z natury w związku z zakończeniem prowadzenia działalności gospodarczej
Wybór innej formy opodatkowania, tj. rozliczania się na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych po likwidacji działalności gospodarczej i otwarciu ponownie tej samej w tym samym roku podatkowym.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości - sprzedaż nieruchomości w części wykorzystywanej w prowadzonej działalności gospodarczej, po upływie 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu likwidacji działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe darowizny składników majątkowych i niemajątkowych.
Objęcie lokalu użytkowego spisem z natury; obowiązek korekty podatku naliczonego.
Czy na podstawie art. 7 ust. 5 ustawy o CIT Spółka ma prawo uwzględnić w Polsce w zeznaniu rocznym składanym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych stratę Oddziału, który zostanie zlikwidowany i nie ma możliwości rozliczania straty przez Oddział ani przez Spółkę na terytorium Włoch; - w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytane pierwsze, w zeznaniu za który rok podatkowy Spółka może rozpocząć
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia lokalu użytkowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe sprzedaży składników majątkowych pozostałych na dzień likwidacji działalności gospodarczej.
Brak powstania przychodu do opodatkowania w związku z wycofaniem samochodu na cele prywatne oraz w związku z dokonaniem darowizny samochodu osobowego, który był wcześniej przedmiotem leasingu.
W zakresie opodatkowania przychodu z tytułu likwidacji Spółdzielni.
1. Czy z tytułu przekazania przez Wnioskodawcę Właścicielowi części majątku w toku likwidacji Wnioskodawcy, Wnioskodawca osiągnie przychód w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych („CIT”)? 2. Jak należy określić wartość przychodu Wnioskodawcy z tytułu przekazania Właścicielowi w naturze części majątku w toku likwidacji Wnioskodawcy?