Prawo do obniżenie kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług w ramach realizowanego projektu.
Zwolnienie od podatku VAT usług zakwaterowania (z wyżywieniem, bądź bez wyżywienia) rodzica lub opiekuna pacjenta na oddziale w trakcie leczenia szpitalnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18.
skutki podatkowe otrzymania odsetek z tytułu nieterminowej wypłaty świadczenia
Opodatkowania sprzedaży prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem przez Wnioskodawcę świadczeń przysługujących zawodnikom w ramach zawartych umów cywilnoprawnych
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy zakup mediów, centralnego ogrzewania, wywozu nieczystości, wody czy sprzątania, które dotyczą całego Szpitala, stanowią dla Szpitala koszty związane z działalnością mieszaną, a w związku z tym Szpital ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wg współczynnika proporcji, zgodnie z art. 90 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwolnienia od podatku VAT usług zakwaterowania matki karmiącej, rodzica lub opiekuna chorego pacjenta na oddziale w trakcie szpitalnego leczenia oraz w zakresie prawa do zwolnienia od podatku opłaty pobieranej przez Szpital za pobyt osoby towarzyszącej przy porodzie.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług zakwaterowania matki karmiącej, rodzica lub opiekuna chorego pacjenta na oddziale w trakcie szpitalnego leczenia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług.
zwolnienie od podatku VAT usług związanych z pobytem osoby towarzyszącej pacjentce
Czy w przedstawionym stanie faktycznym powstaje po stronie pracownika przychód z tytułu wykupionej polisy na czas służbowej podróży zagranicznej?
Stawka podatki na sprzedaż wyrobu medycznego (instrumentarium logopedyczne).
Opodatkowanie polisy ubezpieczeniowej opłacanej przez pracodawcę pracownikom wyjeżdżającym w zagraniczną podróż służbową.
Podaek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług perfuzyjnych wraz z dostawą towarów.
Czy ponoszona przez pracodawcę kwota składek z tytułu ubezpieczenia pracowników w zakresie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz bagażu w związku z odbywaną zagraniczną podróżą służbową stanowi przychód dla pracownika w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? W przypadku odpowiedzi twierdzącej, wnioskodawca prosimy
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
1. Czy kwota odliczenia środków pieniężnych wydatkowanych na dostosowanie samochodu do potrzeb wynikających z inwalidztwa jest kwotą limitowaną? Czy np. wydana kwota ok. 48.000 zł na dostosowanie samochodu do inwalidztwa, w autoryzowanej firmie motoryzacyjnej dla tego typu samochodu potwierdzona fakturą może być przez Urząd Skarbowy limitowana? 2. Jak należy odliczyć kwotę wydaną na dostosowanie samochodu
Czy w przedstawionym stanie faktycznym powstaje po stronie pracownika przychód z tytułu wykupionej polisy na czas służbowej podróży zagranicznej?
Stawka podatku dla usług świadczonych przez fizjoterapeutów zatrudnionych przez Spółkę (badanie postawy ciała, gimnastyka profilaktyczna, gimnastyka korekcyjna na urządzeniach rehabilitacyjnych, diadynamik, laser, interdyn, magnetoterapia, krio miejscowe, kriokomora plus gimnastyka na sali ćwiczeń, kinesiology taping), sklasyfikowane do PKWiU 85.14.13.