Należy stwierdzić, iż Wnioskodawcy nie został udzielony kredyt dewizowy. A zatem różnice z wyceny części kapitałowej dokonanej na dzień uzyskania i spłaty kredytów nie są różnicami kursowymi określonymi w art. 24c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
1) gdy złotówkowa wartość każdorazowej niespłaconej w całości lub części Pożyczki podlegającej przewalutowaniu w dniu jej otrzymania będzie wyższa niż złotówkowa wartość każdorazowej niezapłaconej w całości lub części Pożyczki w dniu jej przewalutowania, Spółka powinna rozpoznać kiedykolwiek wspomnianą różnicę jako przychód podatkowy, 2) gdy złotówkowa wartość każdorazowej niespłaconej w całości lub
Mając na uwadze przedstawiony powyżej stan faktyczny po stronie Spółki pojawia się wątpliwość odnośnie podatkowego traktowania różnicy kursowej powstającej pomiędzy złotówkową wartością niespłaconej części pożyczki ustaloną na dzień jej otrzymania (tj. wartością w walucie obliczoną przy zastosowaniu kursu historycznego), a złotówkową wartością niespłaconej części pożyczki ustaloną na dzień dokonania
Czy powstałe w wyniku przewalutowania kredytu ujemne różnice kursowe stanowią koszt uzyskania przychodu?
Czy dodatnie różnice kursowe, powstałe w księgach rachunkowych na skutek zaksięgowania w nich operacji przewalutowania kredytu zwiększają podatkowe przychody Spółki?W jaki sposób - po dokonaniu przewalutowania - Spółka powinna ustalać różnice kursowe powstające w związku ze spłatą poszczególnych rat kredytu?
Czy w związku z faktem wniesienia do nowej spółki zobowiazania w walucie obcej wynikającego z umowy kredytowej dojdzie do realizacji dla celów podatkowych ujemnych róznic kursowych narosłych na tym zobowiązaniu.
Pytanie dotyczy różnic kursowych naliczonych od kredytów denominowanych.
Czy powstałe po przewalutowaniu kredytu niezrealizowane różnice kursowe stanowić będą przychód spółki z o.o. w momencie faktycznej spłaty raty kredytu?