Skutki podatkowe sprzedaży nabytego na drodze darowizny lokalu mieszkalnego będącą przedmiotem włączenia do wspólnoty majątkowej małżeństwa. Ustalenie kosztów odpłatnego zbycia. Możliwość uznania za wydatki na cele mieszkaniowe spłatę kredytu hipotecznego, kosztów nabycia innego lokalu (koszty aktu notarialnego).
Skutki podatkowe sprzedaży nabytego na drodze darowizny lokalu mieszkalnego będącą przedmiotem włączenia do wspólnoty majątkowej małżeństwa. Ustalenie kosztów odpłatnego zbycia. Możliwość uznania za wydatki na cele mieszkaniowe spłatę kredytu hipotecznego, kosztów nabycia innego lokalu (koszty aktu notarialnego).
Zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 131, cele mieszkaniowe z wydatkowaniem całości kwoty ze sprzedaży mieszkania na zakup domu z działką, koszty notarialne, spłatę kredytu zaciągniętego na sprzedane mieszkanie.
Skutki podatkowe zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Koszty związane ze sprzedażą udziałów spółki z o.o., która powstała z przekształcenia spółki jawnej (powstałej z przekształcenia spółki cywilnej).
Zastosowanie zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdy nabycie budynku mieszkalnego nastąpiło z oszczędności własnych, przed uzyskaniem przychodu z odpłatnego zbycia. Zaliczenie do wydatków mieszkaniowych spłaty kredytów, spłaty pożyczek, kosztów nabycia, zaliczki, remontu budynku mieszkalnego.
w zakresie ustalenia, czy wskazane we wniosku wydatki związane z wniesieniem przez wspólnika wkładu pieniężnego do spółki komandytowej stanowią koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy
Wydatków na cele mieszkaniowe nie mogą stanowić: zakup udziałów we współwłasności lokalu niemieszkalnego stanowiącego wielostanowiskowy garaż wraz z kosztami dodatkowymi, koszty opłat sądowych związanych z wnioskiem o wpis sposobu korzystania z nieruchomości dotyczących lokalu mieszkalnego oraz garażu, wniosku o wykreślenie roszczeń wynikających z wcześniej zawartych umów deweloperskich, wniosku o
w zakresie rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży przez Wnioskodawcę akcji nabytych w sposób wskazany we wniosku dot. wydatków na nabycie akcji (podatek od czynności cywilnoprawnych, koszty notarialne, wydatki dot. pośrednictwa biura maklerskiego) oraz doradztwa prawnego.
Czy poniesione przez Wnioskodawcę i Jego żonę koszty notarialne, koszty odsetek od kredytu na zakup mieszkania, prowizja bankowa, koszt prowizji pośrednika prezy zakupie lokali oraz koszt prowizji agencji za pośrednictwo przy sprzedaży mieszkań stanowią koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego zakupionego na kredyt w 2008 r.?
Jaka datę należy uznać za datę nabycia nieruchomości i jakie wydatki stanowią koszt uzyskania przychodu z jej sprzedaży?
1. Czy w celu obliczenia dochodu ze źródła, jakim jest odpłatne zbycie nieruchomości, do kosztów uzyskania przychodów z tego źródła należy zakwalifikować cenę nabycia nieruchomości, czy też możliwe jest przyjęcie jako kosztu uzyskania przychodu wartości spłaty kredytu zaciągniętego na ten cel, w kwocie pozostałej do spłaty, dokonane w toku sprzedaży tejże nieruchomości z zaliczki otrzymanej przez kupującego
Czy sprzedaż opisanej części nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy wymienione wyżej, poniesione przez małżonków koszty stanowią koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości?
Czy Wnioskodawca będzie podlegał podatkowi dochodowemu od osób fizycznych z tytułu zbycia jednego pokoju, uwzględniając koszt nabycia tej powierzchni wyliczony proporcjonalnie do powierzchni nabytej a jeżeli tak, to czy koszty aktu notarialnego Wnioskodawca może przyjąć do kosztów nabycia?
Czy prawidłowo został ustalony przychód ze sprzedaży (zgodnie z aktem notarialnym wnioskodawca za swój udział otrzymał 230 000 zł? Czy prawidłowo zostały ustalone koszty nabycia części zakupionej 2011 r. poprzez zsumowanie ceny nabycia 20 000 zł oraz kosztów sporządzenia aktu notarialnego: 1361,00 zł oraz wydania 5 szt. odpisów 147,60 zł?
Należy stwierdzić, iż do kosztów odpłatnego zbycia nieruchomości Wnioskodawczyni może zaliczyć: koszty notarialne, koszty sądowe, opłaty sądowe od wniosków o wpis do ksiąg wieczystych, wydatki udokumentowane fakturami VAT na budowę domu. Natomiast nie stanowią kosztów uzyskania przychodu z tytułu opłatnego zbycia nieruchomości poniesione przez Wnioskodawczynię wydatki: na spłatę odsetek od kredytu
Koszty uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży mieszkania zakupionego w 2008 r.