Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług przeniesienia działalności ze Spółki jawnej na rzecz Wspólnika.
Ustalenie, czy aport przedsiębiorstwa podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz czy Wnioskodawca w związku z wniesieniem opisanego we wniosku aportu będzie zobowiązany do dokonania korekty podatku naliczonego związanego z nabyciem i wytworzeniem środków trwałych i wyposażenia.
Uznanie, że przekazanie Przedsiębiorstwa Spółki w ramach rozwiązania Spółki bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego na rzecz Wspólnika będzie podlegać wyłączeniu spod opodatkowania podatkiem VAT oraz w sprawie nie znajdą zastosowania przepisy art. 14 ust. 1, ust. 4 oraz ust. 5 ustawy VAT dotyczące opodatkowania przekazania poszczególnych towarów na rzecz wspólników w ramach rozwiązania spółki
Czy w przypadku zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku, nie powstanie dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT?
Uznanie działu X. za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy transakcji zbycia ww. działu.
Możliwość obniżenia przyszłego dochodu z działalności gospodarczej o wysokość straty (poniesionej przez spadkodawcę) przez spadkobiercę kontynuującego działalność gospodarczą spadkodawcy i po wygaśnięciu zarządu sukcesyjnego.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Niepewność otoczenia gospodarczego – spowodowana głównie agresją Rosji na Ukrainę, ale również pandemią COVID-19, inflacją, rosnącymi kosztami surowców i pracy, sytuacją na rynku energii i ciepła – wymaga uwzględnienia nie tylko w księgach rachunkowych, ale przede wszystkim w sprawozdaniu finansowym, skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym i w sprawozdaniu z działalności. Komitet Standardów Rachunkowości
Możliwość przejęcia przez spadkobiercę straty wygenerowanej przez zarząd sukcesyjny.
Uznanie sprzedaży Obszaru Transportu za sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług tej sprzedaży na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
1. Czy wyodrębnione przez Wnioskodawcę składniki majątku związane z działalnością polegającą na świadczeniu usług medycznych, opisane w opisie stanu faktycznego, (winno być: „zdarzenia przyszłego”), która to działalność będzie kontynuowana po podziale przez Wnioskodawcę, będą stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej
Jeżeli spółka opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek, zostanie poddana podziałowi przez wydzielenie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa do drugiej spółki również opodatkowanej ryczałtem, to obie spółki zachowają prawo do tej formy opodatkowania.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
W zakresie ustalenia, czy: - Spółka X, która wybierze opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1 stycznia 2022 r., będzie mogła po podziale kontynuować opodatkowanie w tej formie do 31 grudnia 2024 r., - Spółka X, która wybierze opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1
Ogół składników przedsiębiorstwa Zbywcy stanowił (na dzień sprzedaży) zorganizowaną część przedsiębiorstwa. W związku z tym jego sprzedaż nie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT. Przedmiotowa Transakcja nie powinna zostać udokumentowana za pomocą faktury.
Zwolnienie od podatku sprzedaży budynku, budowli, nieukończonego budynku.
Prawo do zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym po zmarłym ojcu.
Sposób ustalenia dochodu spadkobiercy w związku z objęciem udziałów zmarłego wspólnika spółek osobowych oraz sposób i tryb określenia zobowiązań spadkobiercy.
Sposób ustalenia dochodu spadkobiercy w związku z objęciem udziałów zmarłego wspólnika spółek osobowych oraz sposób i tryb określenia zobowiązań spadkobiercy.
Sposób ustalenia dochodu spadkobiercy w związku z objęciem udziałów zmarłego wspólnika spółek osobowych oraz sposób i tryb określenia zobowiązań spadkobiercy.
1. Czy w składanym zeznaniu podatkowym PIT-36 za 2017 r. rozliczając przychody z działalności gospodarczej Wnioskodawczyni ma prawo skorzystać z odliczenia niewykorzystanej przez jej zmarłego męża ulgi uczniowskiej? 2. W którym momencie doszło do nabycia prawa do ulgi uczniowskiej przez Wnioskodawczynię w momencie nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa prowadzonego do tej pory w ramach spółki
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wyboru zwolnienia w przypadku kontynuowania działalności gospodarczej po zmarłym mężu.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wycofania wynajmowanych na cele mieszkaniowe nieruchomości, stanowiących środki trwałe Wnioskodawcy oraz przekazania ich do majątku osobistego, a następnie ich sprzedaży oraz opodatkowania czynności sprzedaży nieruchomości stanowiących środki trwałe Wnioskodawcy, które były zasiedlone i które nie zostały zasiedlone.
Planowane przekazanie małżonkowi w drodze darowizny firmy Wnioskodawczyni z towarem, majątkiem trwałym i majątkiem obrotowym należy uznać za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.