Możliwość skorzystania ze szczególnej procedury określonej w art. 120 ust. 4 ustawy przy dokonywaniu sprzedaży konia.
źródło przychodów i koszty uzyskania przychodów (działalność związana z końmi oraz z gołębiami)
źródło przychodów i koszty uzyskania przychodów (działalność związana z końmi oraz z gołębiami)
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług świadczonych na rzecz uczestników zajęć w postaci Akademii Jeździeckiej, Szkółki Jeździeckiej i Parkurów oraz w zakresie opodatkowania opłat wpisowego pobieranych od sportowców lub amatorów za udział w imprezach sportowych takich jak zawody w skokach i powożeniu organizowane na rzecz tych osób w celu uprawiania sportu.
Stawka podatku VAT dot. usługi organizacji kuligów (usługi przewożenia osób zaprzęgiem konnym) oraz prawidłowość wystawienia faktury VAT (nazwy na fakturze: kulig) dokumentującej świadczenie tej usługi
Czy Spółka ma prawo amortyzować Tabor konny roczną stawką amortyzacyjną w wysokości 14%?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi chowu i hodowli koni, polegające na utrzymaniu koni i opiece nad nimi, sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 01.62.10.0 Usługi wspomagające chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, są opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 8% na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z art. 146a pkt 2 ustawy o VAT oraz poz. 135 załącznika nr 3 do tej ustawy.
stawka podatku VAT w związku ze świadczeniem usług pensjonatu polegająca na opiece całodobowej nad zwierzęciem na podstawie art. 41 ust. 2 w zw. z art. 146a pkt 2
zastosowanie stawki podatku VAT dla usługi pensjonatu konnego, sklasyfikowanej do PKWiU 01.62.10.0 oraz w zakresie braku obowiązku ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Stawka podatku dla usług utrzymania koni w pensjonacie bez wyżywienia.
W świetle klasyfikacji Usług pensjonatu konnego dokonanej w Klasyfikacji statystycznej jako PKWiU 01.62.10.0 Usługi wspomagające chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, stawką VAT właściwą dla tych usług zgodnie z art. 41 ust. 2 w związku z art. 146a pkt 2 ustawy o VAT jest stawka VAT wynosząca 8%.
Czy wydatki związane z utrzymaniem stajni oraz sprawdzaniem koni na treningach i zawodach, ściśle związane z produkcją i efektami sprzedaży pasz dla koni, pozwalające na spełnienie wymogu jakości i bezpieczeństwa żywności dla koni, można zaliczyć w koszty prowadzonej działalności związanej z produkcją pasz dla koni?