Możliwość zastosowania procedury VAT marża do sprzedaży nowych książek opatrzonych numerem ISBN nabytych od osoby fizycznej.
Czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu sprzedaży, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami oraz czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu zakupu, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami?
Opłata od środków spożywczych w zakresie sprzedaży napojów poza obszar RP
Prawo do zastosowania zwolnienia podmiotowego w sytuacji sprzedaży artykułów elektrycznych oraz artykułów gospodarstwa domowego na zasadach komisu z wykorzystaniem platform internetowych.
w zakresie ustalenia, czy Spółka za datę powstania przychodu prawidłowo uzna ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie lub na wystawionej fakturze zgodnie z art. 12 ust. 3c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
moment rozpoczęcia dokonywania przez leasingodawcę odpisów amortyzacyjnych w związku z zawarciem umowy leasingu operacyjnego
Mając na względzie anonimowość stron transakcji na giełdzie towarowej stwierdzić należy, że sprzedaż przez dom maklerski na giełdzie towarowej energii elektrycznej będącej własnością Spółki nabywcy końcowemu nie spowoduje powstania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym po stronie Spółki.
Mając na względzie anonimowość stron transakcji na giełdzie towarowej stwierdzić należy, że sprzedaż przez dom maklerski na giełdzie towarowej energii elektrycznej będącej własnością Spółki nabywcy końcowemu nie spowoduje powstania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym po stronie Spółki.
Jeden z klientów naszego biura, w imieniu którego od lat sporządzamy rozliczenie roczne, od początku 2014 r. zaczął sprowadzać samochody z Niemiec, które następnie sprzedaje za pośrednictwem komisu. Nie ma formalnie zarejestrowanej działalności gospodarczej. Czy uzyskane z tego tytułu przychody powinien traktować jako przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym przedstawionym we Wniosku - w odniesieniu do pojazdów samochodowych, które Wnioskodawca przyjmuje w komis - Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z: jazdami próbnymi z potencjalnymi klientami pojazdów samochodowych, odbiorem pojazdów samochodowych od
1. Czy w świetle okoliczności przedstawionego stanu faktycznego oraz polskich regulacji w zakresie VAT, transakcje pomiędzy Wnioskodawcą a Spółką powinny być traktowane jako dostawy opodatkowane VAT poza terytorium kraju? 2. Jeśli odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, czy i w jakim okresie rozliczeniowym Wnioskodawca będzie zobowiązany do wykazania opisanych dostaw w składanych deklaracjach VAT
Kiedy następuje moment uzyskania przychodu (w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) przez Komitenta, z tytułu realizacji umowy komisu?
W zakresie prawa do odliczenia 100% podatku VAT od wydatków dotyczących pojazdów samochodowych przyjmowanych w komis, bez obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.
sposób ustalenia przychodu z tytułu dokonanej sprzedaży poprzez zawartą umowę komisu
Minister Finansów postanowił wyjaśnić kilka wątpliwości związanych z odliczaniem VAT naliczonego od wydatków samochodowych. Odpowiedział na następujące pytania: kto prowadzi ewidencję przebiegu pojazdu jako pracownik, czym jest "pierwszy wydatek" na pojazd samochodowy, czy komisy muszą prowadzić ewidencję dla sprzedawanych pojazdów oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby odliczyć 100% VAT od pojazdu
W zakresie uznania, czy Wnioskodawca jest obowiązany ewidencjonować na kasie rejestrującej sprzedaż towarów powierzonych przez Partnerów Handlowych w ramach umów agencyjnych i komisu.
udokumentowanie transakcji sprzedaży samochodu używanego FAKTURĄ VAT ze stawką 23%, przyjętego do Komisu, na podstawie umowy komisu, od osoby fizycznej lub prawnej, która jest podatnikiem o którym mowa w art. 15 ustawy o VAT zwolnionego od podatku na podstawie § 3 ust. 1 pkt 20 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 roku (zdarzenie 3)
udokumentowanie sprzedaży, wymienionej we wniosku w zdarzeniu 2, poprzez wystawienie FAKTURY ze stawką 23%, w przypadku gdy Wnioskodawca otrzymuje od sprzedającego samochód FAKTURĘ ze stawką 23%
Prawo do odliczania podatku naliczonego od nabywanych paliw silnikowych wykorzystywanych do napędu samochodów będących towarem handlowym komisu.