Sposób opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży posiłku, kwalifikowanego jako świadczenie usług lub dostawa towarów. Określenie podstawy opodatkowania. Obowiązek udokumentowania sprzedaży fakturą na rzecz pracodawcy i obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na rzecz pracownika na kasie rejestrującej.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej, w przypadku gdy z posiadanej przez Panią ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę nie wynika adres nabywcy, na rzecz którego dokonana została sprzedaż.
Planuję prowadzić sprzedaż piwa podczas imprez okolicznościowych, takich jak np. festyny, dożynki itp. Będzie to zapewne miało miejsce kilka razy w roku. Wartość sprzedaży nie przekroczy 20 000 zł w całym roku. Czy w takiej sytuacji mogę skorzystać ze zwolnienia na kasy fiskalne?
Brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (Klientów) oraz swoich własnych pracowników.
Możliwość zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Opodatkowanie podatkiem VAT i obowiązek ewidencjonowania przy użyciu kasy fiskalnej opłat o charakterze kar i odszkodowań.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym za pośrednictwem sklepu internetowego.
Określenie przedmiotu opodatkowania podatkiem od sprzedaży detalicznej oraz sposobu ustalania podstawy opodatkowania
Obowiązek ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży dokonywanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w systemie wysyłkowym za pośrednictwem poczty lub przesyłek kurierskich czy spedycją.
Kwestia uznania opisanej transakcji za dostawę towarów, określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów, dokumentowania sprzedaży oraz obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży gotowych posiłków i dań (PKWiU 10.85).
Prawidłowość ewidencjonowania sprzedaży usług mycia i czyszczenia aut.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku czynności otrzymywania zaliczek na poczet dostawy lokali mieszkalnych tj. w momencie ich wypłaty przez bank z otwartego mieszkaniowego rachunku powierniczego na rachunek bieżący Wnioskodawcy.
Ujęcie błędnie zaewidencjonowanych paragonów w ewidencji korekt oraz możliwość skorygowania pliku JPK_VAT z deklaracją.
Tradycyjną formą zapłaty za dokonywane transakcje jest zapłata w gotówce, tj. za pomocą banknotów lub monet. Transakcje opłacane w gotówce generują u przedsiębiorców tzw. obrót gotówkowy. Wszelkie inne sposoby zapłaty generują u przedsiębiorców tzw. obrót bezgotówkowy. Najczęściej obrót bezgotówkowy jest aktywowany poprzez opłacanie transakcji przelewem albo z wykorzystaniem karty płatniczej lub płatności
Brak obowiązku posiadania kasy on-line oraz możliwości używania zwykłej kasy.
obowiązek ewidencji sprzedaży świadczonych usług na kasie on-line - catering dietetyczny
zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym
zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej, na podstawie § 2 ust. 1 w zw. z poz. 36 załącznika do rozporządzenia, sprzedaży w Wariantach od I do V towarów innych niż wymienione w § 4 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia realizowanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz braku obowiązku wydania klientowi wydrukowanego paragonu fiskalnego w przypadku przesłania