Strona wnosi o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia, czy prowadząc na podstawie zezwolenia Narodowego Banku Polskiego działalność gospodarczą wyłącznie w zakresie kupna i sprzedaży walut, ma prawo od dochodu uzyskiwanego z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej opłacać podatek dochodowy od osób fizycznych według stawki podatkowej w wysokości 19 %, wskazując jednocześnie w
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia obrotu z tytułu świadczenia usług wymiany walut.
Skutki związane z rozliczeniem podróży służbowych opłaty parkingowe i za autostradę a kilometrówka
Czy przy prowadzeniu działalności kantorowej opierającej się wyłącznie na pośrednictwie przy sprzedaży walut - obrotem dla celów podatku VAT jest wyłącznie uzyskana marża (tj. cena sprzedaży waluty pomniejszona o koszty jej zakupu) zrealizowana przez Spółkę w przyjętym okresie rozliczeniowym, czy też całość obrotu zrealizowanego przez Spółkę na sprzedaży (tj. cała kwota należna od nabywcy)?
Czy obrót z tytułu pośrednictwa przy sprzedaży walut ma wpływ na stosowaną przez Spółkę strukturę, tj. czy zastosowanie ma w analizowanym przypadku art. 90 ust. 5 i 6 ustawy?
Jakie zasady winny być stosowane dla celów ustalenia zapisów w deklaracji VAT-7, tj. obrót jako prowizja (wynik ze sprzedaży walut) czy obrót jako wartość sprzedanej i zakupionej waluty?
ustalenie obrotu z tytułu świadczenia usług wymiany walut oraz ujęcia w deklaracji VAT-7 sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej
Czy obrotem w zakresie świadczenia usług wymiany walut będzie wynik na transakcji kupna-sprzedaży waluty, czyli wypracowana marża w danym okresie, czy też cała kwota należna uzyskana od nabywcy (tak jak było to dotychczas rozliczane)?
Czy od dnia 1 stycznia 2012 r., w roku podatkowym 2012 spoczywa na Panu obowiązek zaliczenia do przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych dodatnich różnic kursowych wyliczonych przez Spółkę na zasadach określonych w art. 24c ust. 1, ust. 2 i ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, które to różnice kursowe są ustalane przez Spółkę od dnia 1 stycznia
Czy zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych jest dochód, który przy działalności polegającej na kupnie i sprzedaży walut jest różnicą pomiędzy kursem kupna waluty, a kursem sprzedaży?
Określenie podstawy opodatkowania przy prowadzeniu działalności polegającej na pośrednictwie w sprzedaży i kupnie walut.
W jaki sposób należy ustalić przychód (dochód) w sytuacji opisanej w stanie faktycznym, t.j. w obrocie walutami obcymi we własnym imieniu i na własny rachunek oraz pośrednictwie przy transakcjach sprzedaży walut obcych?
Czy istnieje obowiązek, czy też prawo do ustalania różnic kursowych od własnych środków przy odsprzedaży waluty w kantorze nie prowadząc kasy walutowej? Jeśli Wnioskodawca ma obowiązek ustalania różnic kursowych, z czym ma prawo porównać kurs kantorowy w wyżej wymienionych sytuacjach?
Czy dochód uzyskany z rozliczenia transakcji wymiany walut w kantorach wymiany walut stanowi dochód do opodatkowania i z jakiego źródła?