Zwolnienie od podatku sprzedaży walut wirtualnych oraz brak obowiązku rejestracji jako podatnik VAT-UE i wykazania w informacji podsumowującej jako WNT nabycia tych walut.
Skoro jako zarejestrowany podatnikiem podatku od towarów i usług w toku wykonywanej działalności przemieszczają Państwo własne materiały ze swojego magazynu pomiędzy centralą w Polsce a swoim oddziałem zagranicznym w UE zarejestrowanym jako podatnik (oddział) podatku od wartości dodanej na terenie Niemiec, wywożone materiały są zużywane w ramach świadczonej usługi budowlanej na terenie Niemiec oraz
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów opodatkowanej na terytorium kraju, dokumentowanie transakcji w informacji podsumowującej oraz prawo do zastosowania stawki podatku VAT 0%.
W omawianej sprawie nie będzie więc przeszkód w zastosowaniu stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów dokonywanych przez E., szczególnie że przepisy, w których zawarto warunki dla zastosowania tej stawki podatku nie odnoszą się tym bardziej do transakcji poprzedzających wewnątrzwspólnotową dostawę towarów – nabycia sprzętu elektronicznego od B.
obowiązek rejestracji jako podatnik VAT-UE, obowiązek składania informacji podsumowujących oraz uwzględnienie w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości usług opodatkowanych na podstawie art. 28e ustawy o VAT poza terytorium kraju
Wystawienie faktury w dniu lub po wykonaniu usługi jednak przed powstaniem obowiązku podatkowego, czyli w terminie zgodnym z art. 106i ust. 1 nie wyłącza zastosowania przepisu art. 31a ust. 1 i 2 ustawy dotyczącego przeliczania podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej, przepisy te w przedmiotowej sprawie nie są brane pod uwagę ponieważ faktury wystawiane przez Wnioskodawcę zawierają już kwoty
Dokumentacja uprawniająca do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia kwoty nabycia pojazdu przy zastosowaniu procedury VAT marża oraz braku rozpoznania importu usług, za które pobierane są opłaty: aukcyjna, za przygotowanie dokumentów pojazdu oraz pojazdu do odbioru, nie wykazywania ww. usług w deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej VAT-UE.
Od 1 kwietnia 2013 r. zaczyna obowiązywać część zmian w ustawie o VAT wprowadzonych ustawą z 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r., poz. 35; dalej: ustawa zmieniająca). W założeniach ustawodawcy większość zmian ma służyć uproszczeniu zasad rozliczania podatku. Jednak na pewno nie wszystkie wprowadzone zmiany są oczekiwane przez
Zmiany w ustawie o VAT to niejedyne zmiany w zakresie VAT. Minister Finansów wprowadził wiele zmian w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy. Zostały one przygotowane w związku z koniecznością dostosowania zapisów rozporządzeń do pojęć: siedziby działalności gospodarczej, stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, stałego miejsca zamieszkania oraz zwykłego miejsca pobytu w znaczeniu
W zakresie składania informacji podsumowujących w związku z dokonanymi wewnątrzwspólnotowymi dostawami towarów.
Wystawienie faktury z naliczonym polskim podatkiem od towarów i usług do czasu dokonania weryfikacji statusu podatkowego kontrahenta oraz posiadanych informacji/dokumentów potwierdzających status podatkowy kontrahenta.
Od 1 lipca 2015 r. wejdą w życie zmiany w ustawie o VAT. Nowelizacja wprowadzana jest głównie pod hasłem przeciwdziałania oszukańczym praktykom oraz wyłudzaniu VAT. Dotyczy rozszerzenia stosowania mechanizmu odwróconego obciążenia. Odnosi się także do innych zagadnień, takich jak: ulga na złe długi, informacje podsumowujące czy składanie zabezpieczeń w formie kaucji gwarancyjnych.
W zakresie określenia czy posiadana przez Wnioskodawcę dokumentacja potwierdzająca status brytyjskiej grupy podatkowej jest wystarczająca by transakcje z takim podmiotem traktować jako niepodlegające opodatkowaniu na podstawie art. 28b ust. 1 ustawy oraz określenia zakresu danych umieszczanych w informacji podsumowującej
Miejsce świadczenia wykonywanych przez Spółkę usług na rzecz podatników z Unii Europejskiej i brak możliwości zastosowania zwolnienia przy imporcie usług pocztowych od podatnika niemieckiego.
Podatek od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, jej udokumentowania, wykazania w deklaracji VAT 7 oraz informacji podsumowującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, jej udokumentowania, wykazania w deklaracji VAT 7 oraz informacji podsumowującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, jej udokumentowania, wykazania w deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej.
zastosowanie stawki 0% dla świadczonych usług poligraficznych na rzecz Parlamentu Europejskiego i brak obowiązku sporządzania deklaracji VAT-UE
złożenie deklaracji VAT-7 i informacji podsumowującej o dokonanych ewnątrzwspólnotowych transakcjach za miesiąc styczeń 2012 r.