Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia w przypadku dostawy, wynikającej ze zlecenia zakupu złożonego przez klienta mieszczącego się w katalogu określonym w art. 145e ust. 2 ustawy.
Kwota zwrotu Salda Dodatniego do A., zgodnie z cytowanym art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT, powinna zostać uznana za koszt uzyskania przychodów w dacie poniesienia, tj. w dacie zaksięgowania na podstawie odpowiedniego dowodu dokumentującego należną do zwrotu kwotę Salda Dodatniego do A.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
Strata poniesiona w związku z przymusowym umorzeniem akcji nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów (w tym do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących dostawy gazu ziemnego z błędną stawką podatku.
Dotyczy opodatkowania przychodu z tytułu sprzedaży akcji polskich spółek notowanych na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przez rezydenta Norwegii
Sprzedaż akcji, dokonana za pośrednictwem firmy inwestycyjnej lub zagranicznej firmy inwestycyjnej w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, spełnia warunki zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
skutki podatkowe sprzedaży akcji na polskiej giełdzie przez rezydenta podatkowego Wielkiej Brytanii
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu.
w zakresie opodatkowania przychodu z tytułu zbycia akcji w spółkach akcyjnych mających siedzibę na terytorium Polski przez rezydenta podatkowego Konfederacji Szwajcarskiej
Czy nabycie przez Wnioskodawcę kryptowalut za pieniądz tradycyjny za pośrednictwem giełdy kryptowalut podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Mając na względzie anonimowość stron transakcji na giełdzie towarowej stwierdzić należy, że sprzedaż przez dom maklerski na giełdzie towarowej energii elektrycznej będącej własnością Spółki nabywcy końcowemu nie spowoduje powstania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym po stronie Spółki.
Mając na względzie anonimowość stron transakcji na giełdzie towarowej stwierdzić należy, że sprzedaż przez dom maklerski na giełdzie towarowej energii elektrycznej będącej własnością Spółki nabywcy końcowemu nie spowoduje powstania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym po stronie Spółki.
sposób opodatkowania czynności związanych z obrotem walutą wirtualną
Skutki podatkowe sprzedaży akcji w 2017 roku oraz określenia stawki podatku od odsetek wypłaconych od pożyczki z uwzględnieniem umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Konsekwencje podatkowe nabycia/zbycia praw majątkowych do świadectw efektywności energetycznej.
w zakresie określenia momentu powstania przychodu w odniesieniu do transakcji związanych z obrotem kryptowalutą
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z zamianą jednego rodzaju Kryptowaluty na inny rodzaj Kryptowaluty.
Czy nabycie przez Wnioskodawcę kryptowaluty za pieniądz tradycyjny, jak i nabycie jednostek kryptowalut jednego rodzaju za jednostki kryptowalut innego rodzaju będzie podlegało podatkowi od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 10).
Obowiązek sporządzenia spisu z natury na koniec roku podatkowego w związku z transakcjami handlu Kryptowalutami .
Moment rozpoznania przychodu w związku z transakcjami handlu Kryptowalutami wykopanymi oraz nabytymi, tj. moment wymiany Kryptowaluty (bitcoin, etherum, itp.) na waluty tradycyjną (pln, usd, euro), czy moment wypłaty waluty tradycyjnej na rachunek bankowy Wnioskodawcy.
Opodatkowania opłat związanych z organizowaniem obrotu i umożliwianiem zawierania transakcji.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania opłat związanych z organizowaniem obrotu i umożliwieniem zawierania transakcji na Rynku T1, Rynku P oraz opłat z tytułu prowadzenia Rejestru A; w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z faktur otrzymywanych od Giełdy na bieżąco oraz faktur korygujących dotyczących okresu nieprzekraczającego 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął
czy wydatki dotychczas poniesione oraz wydatki, które zostaną poniesione w przyszłości przez Spółkę w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem oferty publicznej akcji Spółki na GPW stanowią koszty uzyskania przychodów, potrącalne w momencie ich poniesienia