fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych
Interpretacja
05.04.2024 Podatki

W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą

Interpretacja
09.03.2023 Podatki

Dochód stanowiący równowartość wydatków poniesionych na PFRON wydatkowanych na inne niż statutowe cele podlega opodatkowaniu.

Interpretacja
17.01.2023 Podatki

1. Czy ukrytym zyskiem, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, jest wyłącznie wartość takich wydatków Spółki na reprezentację, których beneficjentem, bezpośrednio lub pośrednio, jest Wspólnik lub podmiot powiązany bezpośrednio lub pośrednio ze Spółką lub ze Wspólnikiem? 2. Czy w przypadku ponoszonych przez Spółkę w 2022 r. wydatków lub odpisów amortyzacyjnych związanych z korzystaniem

Interpretacja
17.02.2021 Podatki

Ustalenie, czy Szpital ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w części dotyczącej wpłat składek na PFRON.

Porada

Wynagrodzenia wypłacamy 10. dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni. W deklaracji WN-D z załącznikami INF-D-P za okres sprawozdawczy styczeń 2012 wypłata wynagrodzeń nastąpiła 10 lutego br. W związku z tym do kosztów płacy doliczyłam składkę rentową finansowaną przez pracodawcę w nowej wysokości 6,5%. Czy postąpiłam prawidłowo?

Interpretacja
24.04.2013 Podatki

Czy w sytuacji poniesionej straty za rok obrotowy Fundacja powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od kwot wydatkowanych na inne cele niż wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 4) chodzi o kwoty wydatkowane na wpłaty na Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?

Porada
29.12.2011 Kadry i płace

Od 1 stycznia 2012 r. zmieniają się kwoty maksymalnego dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. W 2012 r. i w latach następnych najwyższe wsparcie otrzymają pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym, a najniższe - pracodawcy zatrudniający pracowników z lekkim stopniem niepełnosprawności.

Interpretacja
15.03.2010 Podatki

w zakresie wysokości mogących stanowić koszty uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środka trwałego (samochodu osobowego), którego zakup został dofinansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Interpretacja
16.06.2009 Podatki

Czy wydatki - z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, utworzonego ze środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - na realizację indywidualnych programów rehabilitacji (zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19.12.2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych), stanowiące finansowanie

Interpretacja
20.02.2007 Podatki

Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 27 lit. a) ustawy z dn. 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegają zwolnieniu zakupione ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych i wykonanych szczepień przeciw grypie dla pracowników niepełnosprawnych na zlecenie pracodawcy?

Interpretacja
10.10.2006 Podatki

Czy potrącona zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych od świadczeń na rzecz byłych pracowników winna być w całości odprowadzona do właściwego urzędu skarbowego, czy też zastosowanie będzie miał art. 38 ust. 2 ustawy o PIT?

Interpretacja
17.06.2005 Podatki

Czy zwolnione od podatku dochodowego są kwoty wypłacone osobom niepełnosprawnym ze środków ZFRON, stanowiące zwrot ubezpieczeń komunikacyjnych oraz ryczałty za używanie własnych pojazdów mechanicznych?