Kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup: ‒ telewizora; ‒ konsoli; ‒ tabletu oraz ‒ aparatu fotograficznego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku sprzedaży sprzętu fotograficznego wraz z akcesoriami.
Możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na zakup prezentowanej przez Wnioskodawczynię wyłącznie na blogu odzieży i obuwia do kosztów uzyskania przychodów, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, przy założeniu, że produkty te są ewidencjonowane w sposób opisany we wniosku nie są wykorzystywane na potrzeby osobiste.
Skutki podatkowe sprzedaży praw do wykonanych przez siebie fotografii.
Usług związanych z wykonywaniem fotografii zapisów wideo i fotoreportaży takich wydarzeń jak: śluby, wesela, komunie, chrzty, studniówki podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w stawce 17 %.Kupna-sprzedaży detalicznej artykułów fotograficznych, sprzętu fotograficznego, artykułów wędkarskich podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w stawce 3 %.
Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej składników majątku przedsiębiorstwa Spółki Jawnej, które będą ujawnione w księgach Sp. z o.o. na dzień dokonania przekształcenia Sp. z o.o. w Sp. k.?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym w Polsce Wnioskodawczyni obowiązana jest do opodatkowania powstałego dochodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (wg skali) i połączenia go z innymi dochodami np.: umowa o pracę, emerytura) ustalonego w wysokości różnicy pomiędzy przychodem a kosztami jego uzyskania w wysokości 50% (art. 22 ust. 9) przychodu i wpłacania bez wezwania miesięcznych