Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
ustalenie czy ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz Podmiotów Powiązanych koszty usług opisanych we wniosku podlegają/będą podlegać ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy w odniesieniu do usług sprzedaży/rozwoju działalności, usług inżynieryjnych, usług w obszarze zakupów, usług w obszarze jakości, usług IT, usług HR, usług w zakresie finansów
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całości odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej samochodów osobowych, oddawanych przez Spółkę do odpłatnego korzystania w ramach umowy leasingu operacyjnego
Brak opodatkowania przepływów finansowych związanych i wynikających z uregulowania/rozliczania zobowiązania podatkowego PGK oraz z pokryciem opłat realizowanych pomiędzy Spółkami tworzącymi PGK oraz czynności związanych z rozliczaniem podatku dochodowego należnego od PGK przez Spółkę Dominującą.
sposób ujęcia w zeznaniu podatkowym PGK przychodów i kosztów uzyskania przychodów powstałych w konsekwencji sprzedaży (zbycia) papierów wartościowych
Czy zawarcie i wykonywanie opisanej przez Wnioskodawcę umowy cash poolingu podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy wsparcie finansowe (107.103,85 zł) uzyskane przez członków Spółdzielni, które na wniosek członków założycieli zostało od razu przekazane na konto bankowe Spółdzielni, prawidłowo zakwalifikowano jako wpłaty na fundusz zasobowy i nie zakwalifikowano do przychodów podatkowych?
Reasumując, należy stwierdzić, że umowa cash poolingu jako nie wymieniona w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Przyjmując za Wnioskodawcą, że czynności wykonywane w ramach umowy cash poolingu nie przybiorą postaci umów pożyczek ani depozytu nieprawidłowego, tym samym nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności
Czy w świetle art. 1 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 9 września 2000r. o podatku od czynności cywilnoprawnych czynności realizowane w ramach usługi zarządzania płynnością finansową na podstawie zawartej z Bankiem umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową - zerowanie sald nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 9 września 2000r. o podatku od czynności cywilnoprawnych czynności realizowane w ramach usługi zarządzania płynnością finansową na podstawie zawartej z Bankiem umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową - zerowanie sald nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy czynności realizowane w ramach usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową świadczonej przez Bank na rzecz A. w ramach przedstawionej Umowy cash poolingu podlegać będą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
opodatkowanie usług kompleksowego zarządzania płynnością finansową w ramach systemu cash poolingu
Czy koszty związane z korzystaniem z udostępnianego narzędzia Raportal oraz koszty audytów okresowych mogą stanowić koszty uzyskania przychodów po stronie L. PL?
należy stwierdzić, iż czynności dokonywane w ramach usługi zarządzania płynnością finansową nie zostały wymienione w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym, czynności te nie będą podlegały opodatkowaniu ww. podatkiem zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy na dzień uzyskania warrantu u Wnioskodawcy powstanie przychód, który podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych zgodnie z art. 24 ust. 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2010 r. Nr 51 poz. 307 ze zm.), dalej: ustawa o PIT?
Spółka wnosi o potwierdzenie, że w przypadku nabycia przez jej pracowników akcji w ramach opisywanego stanu przyszłego, z uwagi na fakt, iż rola Spółki jest ograniczona do informowania pracowników o Programie ewentualnego pośrednictwa przy transferze środków na zakup akcji poprzez potrącanie kwot przeinaczonych na zakup akcji z wynagrodzenia pracownika, a przede wszystkim w związku z faktem, że zyski
1. Oddział założony przez Spółkę, usytuowany na terytorium Szwajcarii będzie stanowił zakład w rozumieniu art. 4a pkt 11 updop oraz art. 5 ust. 1 Konwencji, 2. Ponieważ działalność finansowa i inwestycyjna będzie prowadzona przez Oddział w Szwajcarii, dywidendy uzyskane w związku z inwestycjami w papiery wartościowe, jak również odsetki z tytułu pożyczek płacone do Oddziału będą stanowiły dla celów
Czy umowy, w ramach których dochodzi do opisanych w stanie faktycznym przepływów finansowych i konsolidacji sald podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC) po stronie Spółki jako podatnika? Czy usługi zarządzania płynnością finansową świadczone przez P L na rzecz Spółki w ramach opisanego w stanie faktycznym systemu cash-poolingu będą podlegały zwolnieniu od podatku
Czy prowizja oraz inne wymienione koszty zapłacone dostawcy bonów ( poza ceną bonów sfinansowaną z ZFŚS), sfinansowane ze środków obrotowych Spółki, stanowią podatkowe koszty uzyskania przychodów dla Spółki?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na rzecz spółki dominującej w związku z wykonywaniem na jej rzecz tzw. usług wsparcia, są kosztami uzyskania przychodów w dacie poniesienia, tj. w następstwie fakturowania usługi przez spółkę dominującą co miesiąc w ciągu roku?