Wystawienie faktur korygujących w związku ze zmianą stawki podatku VAT oraz brak ujmowania w ewidencji korekty zmniejszającej podatek naliczony.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży asortymentu sklepu internetowego.
Prawo do zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży: usług elektronicznych, publikacji ogłoszeń, w tym usług reklamowych i emisji artykułów, szkoleń on-line i/lub przeprowadzonych w sali szkoleniowej, prenumeraty tytułów prasowych w formie papierowej przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Pobranie od ubezpieczającego/ubezpieczonego i przekazanie ubezpieczycielowi opłaty za ubezpieczenie w przedstawionej sytuacji, nie podlega u Wnioskodawcy opodatkowaniu podatkiem VAT. Z uwagi na fakt, że kwoty te nie są związane ze świadczeniem przez Wnioskodawcę czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT – nie należy ich wykazywać w pliku JPK_V7M.
obowiązek ewidencji sprzedaży świadczonych usług na kasie on-line - catering dietetyczny
Dropshipping podstawa opodatkowania, moment powstania przychodu, sposób ewidencjonowania sprzedaży.
Sejm uchwalił pakiet, który ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. 30 marca 2020 r. zajmie się nim Senat.
Tarcza antykryzysowa to kompleksowy pakiet działań rządu przeciwdziałających negatywnym skutkom pandemii. Zaproponowane przez resort finansów zapisy z zakresu finansów publicznych dotyczą głównie kwestii budżetowych i obszaru działalności instytucji finansowych.
25 marca 2020 r. rząd przyjął pakiet rozwiązań tworzących tarczę antykryzysową. Na pakiet składają się: projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (specustawa), projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców (polityka nowej szansy) oraz projekt ustawy o zmianie
Błędnie zarejestrowane kwoty podatku należnego na kasie rejestrującej.
Z uwagi na brak siedziby i stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, Wnioskodawca nie ma obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy użyciu kasy rejestrującej. W konsekwencji, Wnioskodawca nie ma obowiązku prowadzenia sprzedaży biletów na rzecz pasażerów na linię autobusową obsługiwaną na trasie łączącej Polskę z Niemcami, przy użyciu kasy rejestrującej
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku zamieszczania w prowadzonej ewidencji danych służących identyfikacji poszczególnych transakcji, w przypadku czynności dokonywanych na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej; w zakresie dokonywania w ewidencji sprzedaży VAT zbiorczych wpisów w zakresie zapewnienia posiłków w placówkach oświatowych dzieciom oraz pracownikom
W zakresie braku obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wysyłkowej sprzedaży z Włoch.
w zakresie obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej sprzedaży towarów realizowanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w systemie wysyłkowym, w przypadku gdy zapłata nastąpi przelewem bankowym i w sytuacji gdy zapłata nastąpi za pośrednictwem operatora płatności PayPal albo Adyen
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego zwiększenia wcześniej skorygowanego in minus podatku naliczonego proporcjonalnie do wartości wypłaconych wierzytelności, w rozliczeniu za okres, w którym Syndyk dokona zapłat na rzecz wierzycieli; w zakresie określenia, w jakich pozycjach deklaracji VAT-7 Wnioskodawca powinien wykazać to zwiększenie oraz w zakresie wskazania, czy skutki dokonania
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku zamieszczania w prowadzonej ewidencji danych służących identyfikacji poszczególnych transakcji, w przypadku czynności dokonywanych na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej; w zakresie dokonywania w ewidencji sprzedaży VAT zbiorczych wpisów w zakresie zapewnienia posiłków w placówkach oświatowych dzieciom oraz pracownikom
zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży towarów przez internet oraz sprzedaży usług (BIDów)
Podatnik, który najpierw nabył samochód z częściowym prawem do odliczenia VAT, a następnie sprzedał to auto, ma prawo do odzyskania części nieodliczonego VAT poprzez korektę VAT. W opracowaniu przedstawiamy, jak ustalić kwotę takiej korekty VAT, w którym momencie "odzyskana" kwota podatku naliczonego stanowi przychód podatkowy oraz jak ją ująć w księgach rachunkowych.
Czy zgodnie z art. 109 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2017 r. Wnioskodawca może kontynuować sposób prowadzenia ewidencji i sporządzać rejestr sprzedaży jak dotychczas?
W zakresie korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wysyłkowej sprzedaży wyprodukowanych plakatów.
Czy przychody mogą być wpisane do podatkowej księgi przychodów i rozchodów jedną kwotą na koniec miesiąca bez podawania danych personalnych uczestników kursu?
obowiązek prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących
W zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego o kwoty stanowiące koszt zakupu Biletów, które zwracane są Klientom w konsekwencji zwrotu Biletu lub zamiany Biletu na inny przez tych Klientów, na podstawie danych z systemu dokumentacji księgowo-finansowej Spółki.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących.