Skutki podatkowe przyznania nagród za wybitne osiągnięcia sportowe.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci za 2023 rok, przy pozostawaniu w związku małżeńskim, w trakcie procesu rozwodowego, bez separacji, z zakazem zbliżania.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci/dziecko.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na utrzymywane pełnoletniego, nieprzysposobionego i uczącego się na studiach dziecko małżonka wobec którego nie pełni się funkcji rodzica zastępczego.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Zaniechanie poboru podatku przy umorzeniu przez bank kwoty kapitału i odsetek z kredytu hipotecznego udzielonego na własne cele mieszkaniowe.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizacją zadania.
Obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania tzw. ulgi dla młodych do wynagrodzeń zawodników i trenerów.
Renta rodzinna otrzymywana z Francji podlega opodatkowaniu w Polsce. Renta ta nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT.
Sprzedaż samochodu nie stanowi źródła przychodu ponieważ odpłatne zbycie nastąpi po upływie okresu, o którym mowa art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.
Dla preferencyjnego rozliczenia się w zeznaniu rocznym za 2021 r. jako osoba samotnie wychowująca dziecko, w myśl art. 6 ust. 4 pkt 3 ustawy o PIT, wymagane jest, aby przychód dziecka, także ten zwolniony od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o PIT, nie przekroczył kwoty limitu 3 089 zł.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Rozliczenie jako osoba samotnie wychowująca dziecko w przypadku pełnoletniego dziecka.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na pełnoletnią uczącą się córkę, która uzyskała dochody zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy.